Galeria

Dyskusja związana z przewodnią stroną. Wszelkie sugestie, podpowiedzi, obiektywna krytyka.

Galeria

Postprzez Łukasz-O » 27 gru 2010, 15:16

Chciałbym dodać kilka zdjęć stanu obecnego, niestety nie da rady. Próbuję się zalogować i nic. Jak mam stworzyć album?
Łukasz-O
Ekspert

Re: Galeria

Postprzez roberto » 27 gru 2010, 15:44

Rejestracja wymaga akceptacji admina , Twoje konto jest już aktywne . Taka konfiguracja galerii daje większą kontrolę nad materiałami .
Galeria jest dostępna tylko dla zalogowanych , jeszcze dziś ją odblokuję.
roberto
Site Admin

Postprzez giezet » 28 kwi 2011, 20:27

Mam pewien pomysł związany z galerią. Otóż kilka wątków zawiera już pokaźną ilość zdjęć i chyba wszystkie z nich są umieszczone na zewnętrznych serwisach jak fotosik czy imageshack. Problem może być ten, że nie ma gwarancji że one tam zostaną. Nie raz byłem na różnych forach skonfrontowany z sytuacją, gdzie po prostu widziałem ikonkę z zepsutym linkiem a nie obrazek, bo serwis nie istnieje, konto usunięte, albo po prostu zdjęcie się "przeterminowało".

Dlatego proponuję byśmy wstawiali zdjęcia do galerii strony, a potem linkowali do nich z forum. Sam kiedyś administrowałem stronę która właśnie miała forum i galerię (opartą zresztą na tym samym oprogramowaniu co tutaj) i istnieje możliwość aby dla każdego zdjęcia był generowany "przyjazny" link który można wkleić do wpisu w forum.

Zaletą byłoby też że zdjęcia pozostałyby w zasobach strony rcnkonstantynow.pl, a ich właściciele mogliby nimi zarządzać używając własnego konta w galerii.

Warto byłoby spróbować, w końcu strona stałaby się niezależna od zewnętrznych serwisów.
giezet
Ekspert

Lokalizacja: Tu i ówdzie 13AX463 na #28, najczęściej w obrębie lokatora JO30.

Postprzez Łukasz-O » 28 kwi 2011, 22:31

To jest bardzo dobry pomysł. Znam fora, gdzie jest zakaz umieszczania zdjęć i załączników na innych serwerach i są za to kary. Bardzo często linki do zewnętrznych serwerów wygasają lub autor zdjęcia sam je usuwa (np. obrazi się). Poruszany temat wtedy traci sens i staje się bezwartościowy.

Niestety aby takie coś wprowadzić trzeba mieć ładny kawałek serwera a to kosztuje. Swego czasu Robert podawał gdzieś ile mamy miejsca, które de facto zaczyna się powoli kończyć. Dlatego padła prośba o zamieszczanie załączników na zewnętrznych serwisach a wolne miejsce u nas, zostawić na jakąś nieprzewidzianą sytuacje lub rozbudowę.
Sam ostatnio większość swoich zdjęć powrzucanych na forum poprzenosiłem na zewnętrzną stronę. Została tylko galeria na głównej.
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez roberto » 29 kwi 2011, 00:36

Serwer ma 1GB pojemności . Na dniach może się zmobilizuję , i powyrzucam trochę niepotrzebnych materiałów , które tylko zalegają niewykorzystane .
Jeżeli to ma wpłynąć pozytywnie na stronę , czy forum , to nie widzę problemu .
Zresztą galeria jest dostępna dla wszystkich , każdy po rejestracji może tam stworzyć swój album .
Trzeba tylko ustalić zasady umieszczania zdjęć w galerii , tych , które chcecie np. umieszczać na forum , żeby to się nie rozjechało tematycznie .
roberto
Site Admin

Postprzez roberto » 02 sty 2014, 04:40

Do kolegów mających funkcję admina galerii (Anodowy , Łukasz.O.) . Nie wpuszczamy nowych albumów na galerię bez wspólnej jednogłośnej decyzji ,którą podejmujemy przez kontakt e-mail . Wstawianie ... kasowanie ,przecież to chore .
roberto
Site Admin

Postprzez Łukasz-O » 02 sty 2014, 22:44

Ostatnie wiadomości typu "Rejestracja nowego użytkownika" odebrałem w dniach: 11.11.2013, 1.12.2013 i 9.12.2013. Nikogo nie akceptowałem, nawet w profil nie wchodziłem, ale teraz podejrzewam, że te wiadomości oznaczają również "akceptacje" na usunięcie galerii.
Widzę, że jedna z galerii znowu zniknęła - szkoda :cry:
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez roberto » 03 sty 2014, 04:22

Akceptacja jest możliwa po zalogowaniu do panelu admina . Czuwam nad tym , i to co weszło , to moja robota , wy też macie pełne uprawnienia .
Intencją moją było to , żeby kolejne albumy mogły zaistnieć po akceptacji naszej trójki . Idea była inna . Chodziło o to , żeby każdy kto coś posiada mógł dzielić się bez ograniczeń . To był błąd !
Wgranie , następnie po raz 5...10-ty kasowanie , wybaczcie ja tego nie rozumiem .
Chyba popełniłem błąd typując osoby do zwiedzania wnętrza budynków !
Robert
roberto
Site Admin

Postprzez Tadekmaj » 03 sty 2014, 19:34

Uważam że kolega dobrze typował, bardzo dobrze i tu nic się nie zmieniło z mojej strony, pod tym względem, że dane mi było,wspólnie zwiedzić ten obiekt.
Ale jest sprawa która położyła się cieniem na moim kontakcie zarówno z tobą jak i na forum. Tą sprawą jest to co miało się wydarzyć 24 sierpnia w Warszawie. Niebawem minie pół roku, a ja w dalszym ciągu nie wiem co było przyczyną że w ostatniej niemalże chwili tamto spotkanie zostało odwołane. Zero kontaktu, zero wyjaśnienia nie tylko dla mnie, a ja czekam cierpliwie czekam, bo uważam że mi to się należy, bo lubię być poważnie traktowany.
Swoją galerię na dzień dzisiejszy zlikwidowałem i nie czyniłem żadnych prób jej reaktywacji. A to że ktoś wpisał moje imię notabene z małej litery, oświadczam że nie mam z tym nic wspólnego, po prostu głupi żart kogoś z forum.
Tadekmaj
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 03 sty 2014, 23:15

Nie odniosę się do spotkania z 24 sierpnia ponieważ nie zgłaszałem do niego udziału, więc i nie znam sprawy.
Natomiast co do nazwy Twojej galerii, napisanej z małej litery - szczerze powiedziawszy nie zwróciłem na to uwagi, dopiero teraz dowiaduje się o tym fakcie, być może było tak napisane od samego początku lub ktoś przypadkiem popełnił błąd przy restrukturyzacji galerii. Nazwy użytkowników w sieci bardzo często pisane są z małej litery, stąd brak reakcji innych. Każdy pewnie myślał, że tak ma być. Nie sądzę aby któremuś z nas chciało się celowo zmieniać wielką na małą literę w nazwie użytkownika. Jestem pewien, że to przypadek ale jeśli tak się stało, to przepraszam z naszej strony.
Łukasz-O
Ekspert

Następna strona

Powrót do Strona internetowa www.rcnkonstantynow.pl