Strona internetowa www.rcnkonstantynow.pl

Dyskusja związana z przewodnią stroną. Wszelkie sugestie, podpowiedzi, obiektywna krytyka.

Re: Strona internetowa www.rcnkonstantynow.pl

Postprzez Kolekcjoner93 » 19 lut 2012, 21:45

Kiedy zostanie włączony dostęp do strony głównej i czego możemy się mniej/więcej nowego spodziewać? :?:
Kolekcjoner93
Ekspert

Postprzez roberto » 19 lut 2012, 23:18

Musicie się uzbroić w cierpliwość . Na tą chwilę trwają prace nad nową szatą graficzną .
Nie to , że medialnie podgrzewam atmosferę - był jeden informatyk , teraz jest dwóch ;) .
Wstępna wersja zostanie uruchomiona niebawem !
roberto
Site Admin

Postprzez cubznpl » 20 lut 2012, 00:25

W przypadku problemów technicznych np. z systemem Joomla lub z serwerem, służę pomocą.
Jestem informatykiem i webmasterem, nie lubię jedynie robić grafiki, gdyż nie mam do tego talentu :mrgreen:
Moja ostatnia strona pod Joomla (gdzie musiałem mocno modyfikować szatę graficzną) to: http://ptwzk.org/
Oczywiście nie jest to oferta komercyjna, w razie problemów postaram się pomóc za darmo :D
cubznpl
Site Admin

Postprzez roberto » 20 lut 2012, 21:22

Dziękuję za propozycję pomocy !
Joomla niestety jest niezbyt ciekawym tworem ( stanowczo nie polecam tego CMS-a) .
Dziesiątki wersji całkowicie niekompatybilnych z wcześniejszymi . Tysiące szablonów , modułów , które działają tylko z wybranymi wersjami , na dodatek aktualizacja (jak się okazało w przypadku rcnkonstantynow) wiąże się z całkowitym przeinstalowaniem CMS na wersję nowszą , i dalej ręczne zabawy mające na celu wyłuskanie wcześniejszych ustawień .
Dla przykładu strona bazowała na wersji 1.5.15 , która całkowicie się rozjechała po wgraniu nowych templematek .
roberto
Site Admin

Postprzez cubznpl » 20 lut 2012, 21:39

Nie ma za co.
Tak, to niestety normalka. Trzeba mieć włączony tryb kompatybilności, żeby w ogóle dały się zainstalować jakieś inne niż "pokładowe" szablony.
Polecam polską paczkę Joomla 1.5.25 (ze strony http://joomla.pl/), nie polecam za to wersji 2.5.x, w tej drugiej są problemy nawet z szablonami z paczki instalacyjnej.
Joomla 1.5.xx jest całkiem dobra, ale lepiej darować sobie jej aktualizację, bo może to się skończyć zniszczeniem strony :mrgreen:
No i zawsze należy robić backupy bazy, tak na wszelki wypadek.

Nie przepadam za systemami CMS w ogóle, od 1997 robię strony w "czystym" HTML i CSS, ale niestety wielu klientów już domaga się CMS-ów, aby mogli sobie sami wygodnie edytować treść.
cubznpl
Site Admin

Postprzez roberto » 20 lut 2012, 21:51

Na tą chwilę wersja 1.5.24 postawiona na serwerze testowo działa całkiem fajnie.
roberto
Site Admin

Postprzez cubznpl » 20 lut 2012, 22:02

roberto napisał(a):Na tą chwilę wersja 1.5.24 postawiona na serwerze testowo działa całkiem fajnie.

Na podanej przeze mnie stronie PTWZK działa 1.5.23 i już taka zostanie, nie będę ryzykował aktualizacji, bo już kilka razy się na tym "przejechałem" :)
Zdaje się, że miałem kiedyś problem z modułem Sitemap, teraz jakoś wszystko działa.
1.5.25 z polskiej strony Joomla sobie testuje od jakiegoś czasu i jest OK, można spokojnie na niej "stawiać" stronę.
1.5.24 raczej niewiele się różni, więc zalecam pozostawienie tej wersji.
cubznpl
Site Admin

Postprzez roberto » 20 lut 2012, 22:38

Wersja 1.5.25 jest już całkowicie w PL ?
roberto
Site Admin

Postprzez cubznpl » 20 lut 2012, 23:24

roberto napisał(a):Wersja 1.5.25 jest już całkowicie w PL ?

Ostatnia całkowicie spolonizowana wersja to jednak 1.5.24.
Ostatnio edytowano 20 lut 2012, 23:47 przez cubznpl, łącznie edytowano 1 raz
cubznpl
Site Admin

Postprzez cubznpl » 20 lut 2012, 23:43

Przepraszam za zamieszanie, ale winny jest błąd na polskiej stronie Joomli. Ostatnia wersja spolonizowana to 1.5.24
Do ściągnięcia stąd:
http://joomla.pl/index.php/pobierz-joomla.html
cubznpl
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona internetowa www.rcnkonstantynow.pl