Strona internetowa www.rcnkonstantynow.pl

Dyskusja związana z przewodnią stroną. Wszelkie sugestie, podpowiedzi, obiektywna krytyka.

Re: Strona internetowa www.rcnkonstantynow.pl

Postprzez Kolekcjoner93 » 14 kwi 2012, 17:27

Ciekawi mnie tylko, czy linki fidera były pozwierane ze sobą (zewnętrzne z wewnętrznymi) :mrgreen:
Kolekcjoner93
Ekspert

Postprzez roberto » 15 kwi 2012, 00:06

Nie ukrywam zaskoczenia ;) . Nie zostały jeszcze do końca opisane nadajniki , brakuje artykułów dotyczących toru w.cz. (np.wyjściowy wzmacniacz w.cz. klasy c) a wy chcecie zagłębiać się w przeróbki nadajników :mrgreen:
roberto
Site Admin

Postprzez Łukasz-O » 15 kwi 2012, 00:36

Nadajniki i nadajniki... A "masztowcy" to co? W przygotowaniu jest również coś dla nich, czyli comiesięczna konserwacja masztu ;) Dzięki p. Stanisławowi obalimy kolejne mity. Dowiemy się jak obsługa masztu oceniała siłę wiatru na czubku przed wjazdem na maszt, zaznamy prawdy na temat wydawania przez maszt dźwięków oraz jedynej kobiety która znalazła się na szczycie - masztu oczywiście ;) Dowiemy się również jak to było z podłączeniem wyciągarek do obwodu lodówki w 1991r - na pewnej stronie oraz na wielu forach po dziś dzień można o tym pozostawionym zasilaniu czytać ;)
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez node » 15 kwi 2012, 11:26

To była prawda z tym rekoderm z kobieta na maszcie?

Wiecej danych od Witodla CZ.- gosc mowi (pisze) scisle (jak przystało na inz.),skladnie i proroczo (miał jasność o nadawaniu satelitarnym w 1993'r - wtedy RMF pracował juz poprzez SAT ASTRA z dosyłem poprzez Atlantyk) a i za 3 lata rodzi sie DVB telewizja-cyfrowa-satelitarna).Ale (to dla nas bylo za wczesnie - wiele Obywateli na prowincjach posiadalo odbiorniki np. JOVITA z zakresem fal długich);
Ten maszt (dekada lat 90') wypełniał by jeszcze luke w na wsiach/w kochłchozach - czas przemian ustrojowych - porpagadna Polskiego Radia- lecz - ustalenia po okragłm stole widocznie te debsty uziemily odbudowe masztu.
node
Ekspert

Postprzez Kolekcjoner93 » 15 kwi 2012, 13:45

Z tego co czytałem to na satelicie Astra cyfrowe nadawanie zaczęło się w 1996r. właśnie. Kurczę... 1 maja już kanałów analogowych z Astry już nie będzie... :|
Wybaczcie za offtop.
Kolekcjoner93
Ekspert

Postprzez node » 19 kwi 2012, 02:47

Łukasz-O napisał(a):
Kolekcjoner93 napisał(a):(...) Spodziewałem się jeszcze wywiadu z inż. Grzelakiem(...)

Niestety wszystko wskazuje na to, że wywiady z panem Zygmuntem są mało zgodne z prawdą, co potwierdzają niezależne osoby z którymi przeprowadzane były rozmowy (wieloletni pracownicy RCN).

Może inż. Z.G. konfabulował.W każdym razie w kontakcie z mediami jako "rzeczik prasowy" osrodka nadawczego - dawał rade co zresztą widać na filmach w YT.
node
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 19 kwi 2012, 12:55

node napisał(a):Może inż. Z.G. konfabulował.W każdym razie w kontakcie z mediami jako "rzeczik prasowy" osrodka nadawczego - dawał rade co zresztą widać na filmach w YT.

Co prawda to prawda. Z tym radził sobie rewelacyjnie i to trzeba mu przyznać.
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Darek Rz » 19 kwi 2012, 14:09

Witam

Odnośnie wywiadu z inz Czowganem i jego wypowiedzi dotyczącej wymiany izolatorów w 1975 roku kiedy to mówi :
cyt.inż Czowgan :
Dało się zauważyć pęknięcia na izolatorach, szczególnie na jednym z najdłuższych odciągów. Władza tego stanu rzeczy nie zbagatelizowała i jesienią 1975 sprowadzono brygadę budowniczych masztu, solidnych fachowców. Zamontowali odciąg zastępczy,aby ten oryginalny opuścić ........

Na co inz Szepczyński odpowiedział mi w mailu po przeczytaniu wspomnień :

To bylismy my i miło usłyszeć taką opinie.Dla sprawdzenia stanu izolatorów opuściliśmy jeden z najwyzszych odciągów i udało nam sie nie zawalić masztu.......
inż Czowgan :
Tę operację monitorował wynajęty GEODETA !

Tym "wynajetym geodetą" byłem ja i kolega geodeta z Mostostalu gdzyz zachowanie masztu musiało być kontrolowane z dwu prostopadłych kierunków.
Darek Rz
Ekspert

Postprzez Tadekmaj » 19 kwi 2012, 21:39

Chciałbym aby ktoś mi jednoznacznie wyjaśnił, bo w dalszym ciągu są chyba wątpliwości. W tekście na stronie głównej gdzie opisana jest wizyta w Konstantynowie kilku z nas, są zdjęcia z Wiejcy a przy nich fragment tekstu. PONOĆ pośrednik pomiędzy PKiN. a Konstantynowem. No właśnie chodzi o to słowo ponoć. Jeżeli Wiejca była niezaprzeczalnie pośrednikiem i wzmacniała wiązkę sygnału to trzeba usunąć to słowo, bo nie powinno być już w tej kwestii żadnych przekłamań dla dobra tej strony i jego z całym szacunkiem, autora.
Tadekmaj
Ekspert

Postprzez roberto » 19 kwi 2012, 22:02

Usunięte ! Przepraszam za błąd .
roberto
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona internetowa www.rcnkonstantynow.pl