Zasilanie obiektu

Dyskusja na temat systemu zasilania obiektu Radiofonicznego Ośrodka Nadawczego

Moderator: Łukasz-O

Re: Zasilanie obiektu

Postprzez anodowy » 10 maja 2013, 14:38

Myślę ze nie istnieje potrzeba wyjasniania doslownie jak sie sprawy mają, jest to niezbyt miłe aby przypisywać publicznie okreslone zachowania innych.
anodowy
Ekspert

Postprzez cubznpl » 07 gru 2013, 17:36

Ciekawostka przyrodnicza, huragan "Ksawery" zepsuł zasilanie także w Konstantynowie, oto wpis ze strony Energi:

Kod: Zaznacz cały
Gmina Sanniki, Gmina Słubice, Miasto i Gmina Gąbin
Lipiński, Przydatki Cegielnia, Czermno, Topólno, Konstantynów, Barcik, Wymyśle Cegielnia, Przemysłów.
Przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 21:10
cubznpl
Site Admin

Postprzez Łukasz-O » 08 gru 2013, 00:42

Poważna awaria. Aż dwa GPZ-ty padły?
Biedny Bartosz, pewnie przy świeczkach siedzi ;)
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez cubznpl » 08 gru 2013, 04:19

Ja nie miałem prądu od godziny 20 w piątek do 11 w sobotę, padła linia średniego napięcia, jednak nie znam szczegółów. U mnie wyglądała na całą ;) Więc Bartosz ma atrakcje rodem z PRL :mrgreen:
cubznpl
Site Admin

Postprzez Łukasz-O » 08 gru 2013, 23:22

Faktycznie chyba do tej pory prądu nie ma. Zawsze był na Skypie wieczorami, a tu od piątku Go nie widzę :)

Od razu przypomniał mi się jeden z odcinków Alternatywy 4 pt. 20-sty stopień zasilania :mrgreen:
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez cubznpl » 09 gru 2013, 00:46

Kod: Zaznacz cały
Rejon Dystrybucji w Gostyninie, Płocku
Gmina Iłów, Gmina Kiernozia, Gmina Łąck, Gmina Młodzieszyn, Gmina Nowy Duninów, Gmina Pacyna, Gmina Rybno, Gmina Sanniki, Gmina Słubice, Gmina Szczawin Kościelny, Miasto i Gmina Gąbin, Miasto i Gmina Gostynin

W dalszym ciągu trwa usuwanie awarii zgłoszonych przez odbiorców w sieci niskiego napięcia. Prosimy czekać na dojazd zespołów pogotowia. Usuwanie awarii może potrwać do godziny 20:00 w dniu 09-12-2013.
Przewidywany czas przywrócenia zasilania dnia 09.12 godz. 20:00
cubznpl
Site Admin

Postprzez Bartosz » 13 gru 2013, 19:29

No, w jednej części wsi nie było prądu aż 12 godzin , w drugiej był cały czas i były tylko lekkie zaniki napięcia ;)
Bartosz
Ekspert

Postprzez cubznpl » 13 gru 2013, 19:49

Bartosz napisał(a):No, w jednej części wsi nie było prądu aż 12 godzin , w drugiej był cały czas i były tylko lekkie zaniki napięcia ;)

Przez te lekkie zaniki napięcia komp mi się ciągle wyłączał (mam blaszaka) i nie było sensu go włączać :evil:

A jak jest rozwiązane zasilanie awaryjne w Solcu?
Kompy mają swoje UPS-y, czy są podłączone do centralnego zasilania awaryjnego?
No chyba, że nie mają wcale zasilania awaryjnego, bo przy braku zasilania komp nie będzie potrzebny?
cubznpl
Site Admin

Postprzez Łukasz-O » 13 gru 2013, 23:20

cubznpl napisał(a):A jak jest rozwiązane zasilanie awaryjne w Solcu?
Kompy mają swoje UPS-y, czy są podłączone do centralnego zasilania awaryjnego?
No chyba, że nie mają wcale zasilania awaryjnego, bo przy braku zasilania komp nie będzie potrzebny?

W Solcu Kujawskim komputery jaki i cała automatyka nadajników jest na UPS-ach, oczywiście z wykluczeniem nadawania.
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 21 gru 2013, 03:05

Wróćmy jeszcze do serialu Alternatywy 4 i odcinka Dwudziesty stopień zasilania.
Scena od 09:09 - kręcona w sterowni EC Siekierki a dokładniej moment 09:00-09:45, który przedstawia zachowanie znanej już nam dźwigni sterownika z Konstantynowa w położeniu "niezgodnym". Prawdopodobnie jest to jedyny materiał filmowy dostępny w sieci ( w dodatku serial TVP) na którym możemy zobaczyć jak zachowuje się tego typu sterownik podczas TYLKO zmiany położenia dźwigni bez procedury faktycznego załączenia lub wyłączenia. Fedorowicz oczywiście nie mógł wyłączyć prawidłowo sterownikiem zasilania jakiegoś bloku, czy pola energetycznego (nie wciskając pokrętła), bo wiązałoby się to z konsekwencjami.
Lampka która miga, sygnalizuje niezgodność położenia dźwigni ze stanem faktycznym - czyli nic się nie dzieje a wizualny efekt do filmu jest :D
Łukasz-O
Ekspert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technikalia- Urządzenia zasilające