Sterowanie pracą nadajników

Nadajniki BROWN BOVERI

Sterowanie pracą nadajników

Postprzez maciek » 30 kwi 2012, 17:57

Znowu ja i znowu w podobnej sprawie :D. Mianowicie: na opis tej magicznej klawiatury z panelu nadajnika, obiecany przez Roberta czekam, jak zapewne większość forumowiczów. Mnie interesuje inne zagadnienie. Chodzi o objaśnienie panelu sterowania sumatora mocy (jeśli takową wiedzę ktoś posiada). Oczywiście tak "po chłopsku" :lol: , bo np. jak czytałem definicje przekładników na wikipedii to ni w ząb nie kumałem. Dopiero jak Łukasz wytłumaczył to złapałem (tu ukłon za "rzeczowe" ;) wyjaśnienie).

Z góry dzięki
Pozdrawiam Maciek :)
maciek

Re: Sterowanie pracą nadajników

Postprzez giezet » 01 maja 2012, 11:30

Co do panelu automatyki - to nie jest klawiatura. To zestaw lampek sygnalizujacych. Mialem raz zaszczyt widziec schemat w pelnym jego rozmiarze (nie kazdy szczegol byl czytelny), ale pisalo tam wyraznie "fehlermeldetableau" co oznaczaloby mniej wiecej "wykaz bledow". Owe niemieckie haslo jest dosc powszechne w elektronice, szczegolnie w systemach automatyzujacych. Chodzi po prostu o sygnalizacje wszelkich ostrzezen, anomalii i odchylen od normy.

PS: Od dawna jaram sie tym panelem i jego dokladnym opisem ;) To samo dotyczy panelu ukladu sumujacego z oscyloskopem.

*edit* Po ponownym dokladnym spojrzeniu na material stwierdzilem ze wg schematu (i tego co udalo mi sie dostrzec) jest to panel wylacznie sygnalizacyjny.

No ale ostatnie slowo w tej sprawie ma inz. Czowgan :) (tu pilka do Roberta)
giezet
Ekspert

Lokalizacja: Tu i ówdzie 13AX463 na #28, najczęściej w obrębie lokatora JO30.

Postprzez roberto » 01 maja 2012, 12:14

Kolega @Maciek zmobilizował mnie do działania , i opis wraz z ilustracjami i schematami obrazującymi zasadę działania sterowania układu sumującego , wraz z zasadą działania systemu blokady mechanicznej jest prawie gotowy . Prawdopodobnie jeszcze dziś zostanie umieszczony na stronie .
Małe sprostowanie - panel sumatora jest na górze pulpitu (trzy przyciski pod dwoma wskaźnikami wychyłowymi) . Panel z oscyloskopem to układ kontroli modulacji .
roberto
Site Admin

Postprzez soundsystem » 25 wrz 2012, 21:27

a mnie ciekawi jedno zdjecie z zeszlorocznej wyciecki
na jednym zdjeciu zblizenia panelu nadajnikow widac na panelach sterowania nadajnikow kluczyki do wyboru rodzaju pracy nadajnika
dziwi mnie po co wisi na nich ta tabliczka ma wlaczac??
jakie ona ma teraz zanczenie?? bo po cos tam wisi
i dlaczego lewy jest na remote(zdalne) prawy zas na manual??
soundsystem
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 25 wrz 2012, 22:39

Na dzień dzisiejszy pewnie nie ma to już żadnego znaczenia. Zapewne wszystko jest po odłączne fizycznie w szafach i rozdzielniach. Być może jakaś część panelu energetycznego jeszcze działa ale też pewności brak. Te tabliczki prawdopodobnie pozostały jeszcze z czasów obsługi i tak sobie wiszą na swoich miejscach do dnia dzisiejszego.
Nie jeden już tym kręcił z ciekawości ;)
Łukasz-O
Ekspert

Powrót do Technikalia- Urządzenia nadawcze