Strona 1 z 2

Wyposażenie obiektu

PostNapisane: 22 wrz 2016, 09:06
przez soundsystem
Ostatnio udało mi się namierzyć Higrometr, w zasadzie 4 ;) .
Z tego co pamiętam to identyczny wisiał w magazynie lampowym w Konstantynowie
Co prawda są w nie najlepszym stanie ale myślę że z czterech jeden da się zrobić.
Człowiek maił je w jakimś zapyziałym magazynie, zamieniłem je na dwa piwa marki Żywiec :D :D :D
Nawet nie wiedział do czego to jest. Mówi że termometr dobrze pokazuje ale ten barometr to coś dziwną skalę ma :lol: :lol: :lol:

Re: Wyposażenie obiektu

PostNapisane: 22 wrz 2016, 18:55
przez roberto
Numer 2 lub 3 chętnie bym odkupił za równowartość 4-6-8 Żywców i więcej, nie będę się targował . Serio widzę takie cudo u siebie w kotłowni na wyeksponowanym miejscu. Daj znać jak się zdecydujesz .

Re: Wyposażenie obiektu

PostNapisane: 22 wrz 2016, 19:37
przez soundsystem
Robert, powiem to tak. 2 i 3 co prawda posiadają termometry ale jeden nie ma włosków. Ten 3 ma dodatkowo styczniki które zwierają obwód po przekroczeniu zadanej wartości.

A teraz nasz interes :D
Zdecydowałem się i to już rano że będziesz ich nowym właścicielem. Wszystkie cztery są już od południa bezpiecznie zapakowane w pudełko które jutro poleci do ciebie ;) wiem że u Ciebie będą miały najlepiej. Szczerze mówiąc jednego widzę między tymi zdjęciami u Ciebie
Co do zapłaty to masz je w prezencie ode mnie i Łukasza z okazji.... ( wymyśl coś sobie)
A piwko wypijemy kiedyś jak się spotkamy

Re: Wyposażenie obiektu

PostNapisane: 22 wrz 2016, 21:28
przez Łukasz-O
Nr "3" (patrząc od lewej) jest z dodatkową wskazówką nastawczą. Można nastawić graniczną wilgotność dla danego pomieszczenia - ułatwienie dla niewykwalifikowanej obsługi. Taka wersja de lux :lol:

Re: Wyposażenie obiektu

PostNapisane: 23 wrz 2016, 18:25
przez soundsystem
Paczka w drodze. :) jak już jeden z nich zapisanie w zaszczytne miejscu to zrób foto i wrzuć tu.

Re: Wyposażenie obiektu

PostNapisane: 02 paź 2016, 11:27
przez roberto
Przepraszam , nie miałem jak odpisać . Paczka oczywiście dotarła . Trochę mi głupio , bo chciałem po prostu przyrząd odkupić , a dostałem 4 szt. w prezencie.
Nie pozostaje mi nic innego , jak prezentacja tych cudeniek podczas małej imprezki integracyjnej w naszym gronie . Dawno się nie widzieliśmy , więc jest okazja . - Robert

Re: Wyposażenie obiektu

PostNapisane: 03 paź 2016, 14:07
przez soundsystem
Pewnie okazja niezła. Jak ci się już je uda wrócić do życia to wrzuć jakieś foto.

Re: Wyposażenie obiektu

PostNapisane: 31 mar 2018, 09:45
przez piotr
Witam serdecznie. Anteny znajdujące się na maszcie radiolinii na 1/4 wysokości masztu służyły do łączności bezprzewodowej na terenie ośrodka RCN. Ale chyba nie wszystkie znajdujące się na tym podeście anteny do tego służyły. Czy wiadomo które to były anteny i jakiego sprzętu radiowego używano do łączności? (Nie biorę oczywiście pod uwagę tej anteny telewizyjnej widocznej na zdjęciu)

Re: Wyposażenie obiektu

PostNapisane: 31 mar 2018, 12:48
przez Łukasz-O
Jedna z nich to łączność wewnętrzna. Z tego co wiem mieli również łączność radiową z ZE Płock.
Jako główna radiostacja w PRL mogła mieć też łączność ze sztabem kryzysowym w Gąbinie lub Płocku ale to tylko moje gdybanie.

Niestety nie o wszystko zdążyliśmy zapytać naszego ŚP p. Witka. To już ponad rok jak Go z nami nie ma. Być może koledzy radiowcy i krótkofalowcy będą mogli coś więcej powiedzieć na temat tych anten.

Re: Wyposażenie obiektu

PostNapisane: 02 kwi 2018, 12:17
przez anodowy
moim zdaniem te dwie anteny krzyżakowe to ćwierćfalówki na 30-40mhz, takie częstotliwosci używali też lesnicy i energetycy w terenie aby las nie tłumił wyższego UKFu. Ta pionowa ADX to 300mHz, dziś mocno zdekompletowana bo elementy okrągle już odpadły. Jest u nas na stronie foto jak Pan Ciszak rozmawia przez telefon przewodowy, za nim stoi na parapecie okna, radiotelefon FM302, może to pracowało na 40Mhz.