Budowa obecnego masztu - 1949r.

Dyskusja związana z długofalową stacją nadawczą zlokalizowaną w Raszynie

Moderator: Łukasz-O

Re: Budowa obecnego masztu - 1949r.

Postprzez Łukasz-O » 05 lis 2017, 22:32

Pojawiło się dotąd nieznane zdjęcie masztu:
Link

Raszyn 1970.png
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 12 sty 2018, 00:39

Dziś, dzięki naszemu kierownikowi grupy specjalnej gościłem grzecznościowo w klubie krótkofalarskim SP5KAB. Miałem okazje oglądać archiwalny biuletyn wydany z okazji sześcioletniego planu odbudowy stolicy. Bierut, wszechobecna propaganda i te sprawy ;) ale dla przede wszystkim setki zdjęć pokazujących Warszawę podciągającą się z gruzów. Niesamowita perełka znaleziona przypadkowo - ponoć podczas porządkowania jakiegoś mieszkania po zmarłej osobie.
Znalazły się również fotki "Raszyna".

Tą fotkę co niektórzy znają z "Miszczaka" ale nie pamiętam już czy była wklejana na forum:
Raszyn.jpg

Dokręcanie jarzma izolatorów lin odciągowych:
Raszyn budowa - dokręcanie jarzma izolatorów lin odciągowych.jpg

Ciekawi mnie ile ważył ten ten klucz i z jakiego materiału / stopu był wykonany :)

A tu fotomontaż z lat 50-stych, który ukazywał wzrost inwestycji w RRL na przełomie sześciu lat od wyzwolenia. Wykorzystano do tego zdjęcie z budowy "Raszyna".
To jest to samo zdjęcie co powyżej ale nieco rozszerzone. Wklejam je tylko z powodu widocznego izolatora lin odciągowych oraz pierścieni ekwipotencjalnych w jarzmie.
Izolatory w jarzmach lin odciągowych.jpg

Na izolatorze widać numer 226 lub 22b?
"22" może być numerem montażowym izolatora, natomiast "b" oznacza kierunek danego odciągu. Podobnie było w Konstantynowie ale w przypadku Raszyna to jedynie tylko moje dywagacje.

PS.
Cholera, ile takich perełek zalega gdzieś jeszcze na strychach, piwnicach i szopach, o których nikt nigdy się nie dowie i nie zobaczy. Wystarczą zwykłe porządki rodziny dla której nie mają żadne wartości - kosz, utylizacja i po krzyku :evil:
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez soundsystem » 15 sty 2018, 08:41

Lukaszu musisz częściej do klubu przychodzić
soundsystem
Ekspert

Poprzednia strona

Powrót do RON Raszyn - Łazy