Strona 1 z 1

Witam wszystkich

PostNapisane: 17 paź 2013, 23:19
przez krzysiek3f
Witam wszystkich miłośników RCN Konstantynów.

Przeglądam internet, a tu zaskoczenie, aż się łezka w oku kręci jak oglądałem zdjęcia i czytałem artykuły.
Kilka słów o mnie. Mam 48 lat i mieszkam w Sannikach 3 km od byłego nadajnika. Pamiętam szczątkowo jak maszt był budowany, a potem wrósł w mój krajobraz. Lubiłem patrzeć wieczorem na światła przeszkodowe i podziwiać snopy ognia spływające po odciągach z wyładowań w czasie burzy nad nim, fantastyczny widok. Mam wykształcenie mechaniczne ale troszkę się interesuję elektroniką i radyjko ze słuchawki telefonicznej i kawałka drutu konstruowałem - grało. Myślałem że zostanie u nas odbudowany, ale głupota ludzka, ciemnota lub pazerność nie pozwoliły na to. Ja wychowałem się przy nim i nie mam raka, głowa mnie nie bolała i jestem w niezłej kondycji. Nie będę się rozpisywał, maszt to moja młodość i sentyment. Miło że są jeszcze ludzie, którzy potrafią docenić polską myśl techniczną, niesamowite zaangażowanie przy budowie tego cudu techniki. Miło by było wejść na teren RCN i obejrzeć to co tam zostało po 22 latach od katastrofy (lekkomyślności ludzi), przejeżdżam koło masztu często i zawsze podnoszę głowę w górę może go....

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Re: Witam wszystkich

PostNapisane: 18 paź 2013, 18:48
przez zarowka_1234
Witam :)

W sumie to nic dziwnego że to twoje radio grało, w końcu byłeś 3km od nadajnika ;)

Re: Witam wszystkich

PostNapisane: 18 paź 2013, 19:40
przez raczek3
Witam, skoro mieszkałeś tak blisko to opowiadaj, może masz jakieś cenne wspomnienia. Chętnie poczytamy :P
Pozdrawiam

Re: Witam wszystkich

PostNapisane: 18 paź 2013, 20:50
przez Bartosz
Witam Cię bardzo serdecznie. Posiadasz może jakieś zdjęcia masztu , bo to jest na razie chyba najważniejsza kwestia dla mnie ;) A jeśli nie posiadasz , to może ktoś z rodziny bądź Sannik , Krubina lub Czyżewa ma ? :)
Pozdrawiam.

Re: Witam wszystkich

PostNapisane: 18 paź 2013, 21:24
przez krzysiek3f
zarowka_1234 napisał(a):Witam :)

W sumie to nic dziwnego że to twoje radio grało, w końcu byłeś 3km od nadajnika ;)


W pełni się z tobą zgadzam. Tylko to był rok 1980, ja domorosły laik w temacie, o internecie nikt jeszcze nawet nie wiedział, małe radyjka drogie i nieosiągalne - był tylko Słodowy w telewizji.
A tak na poważnie super że jesteście. Czytam na forum wywiady z inżynierami którzy budowali maszt, to byli ludzie oddani sprawie, dziś takich ludzi bardzo rzadko się spotyka. ;)

Pozdrawiam

Re: Witam wszystkich

PostNapisane: 19 paź 2013, 23:10
przez Łukasz-O
Witam.
Jesteś drugą osobą na forum po Bartoszu, która mieszka w okolicach byłego RCN i ma zupełnie odmienne zdanie, co większość okolicznych mieszkańców. To jest miłe, że są jednak ludzie, którzy nie dali się omotać legendom i głoszonymi teoriami przez prowodyrkę zamieszania. Myślę, że takich ludzi było więcej, jednak szli na protesty tylko dlatego, bo sąsiad szedł i sąsiadka. Jak to, ty nie pójdziesz...?
Tak to wyglądało, opowiadał mi o tym mieszkaniec tych rejonów - Tata Bartosza, którego miałem okazje spotkać i porozmawiać, podczas naszej pierwszej legalnej (zewnętrznej) wizyty w Konstantynowie. Ja po części ich rozumiem, była to mała społeczność i każde odmienne zdanie byłoby od razu napiętnowane. Ludzie się bali, musieli iść. Co z tego wynikło to już wiemy :cry:
Jeśli nie widziałeś, polecam ten materiał, może znajdziesz znajomych ;)