Strona 1 z 1

Witam

PostNapisane: 29 sty 2017, 13:42
przez uboot
Witam serdecznie,
podchodzę spod Płocka i wraz z przyjaciółmi z Tradytr.pl opisuję ciekawe miejsca i zapomniane historie naszego regionu. Od pewnego czasu czytam o rcn w Konstantynowie. Przy okazji wertowania historii masztu, natrafiłem na historię Rudolfa Klemnoffa... a, że jesteśmy stowarzyszeniem historycznym ratującym od zapomnienia również mogiły (niezależnie od narodowości) chcielibyśmy również zinwentaryzować/ opisać miejsce spoczynku niemieckiego zarządcy.

Czy moglibyście mi pomóc z namierzeniem dębu? Może posiadacie jakieś informacje/ zdjęcia (oprócz tych ze strony) ?

Jesteśmy organizacją współpracującą z Muzeum Mazowieckim, Konserwatorem Zabytków, ościennymi gminami oraz wieloma gazetami. Zależy nam na pamięci, dlatego staramy się pisać o takich miejscach oględnie tak aby nie ściągać pseudoposzukiwaczy.

Co do nadajnika... o dłuższego czasu interesuję się również telewizją dvb-t oraz radiem DAB, więc temat również bardzo mi bliski.

Pzdr Michał

Re: Witam

PostNapisane: 29 sty 2017, 15:45
przez cubznpl
Witam z Płońska :)
Myślę, że kilka osób na tym forum zna dokładnie położenie grobu, o który pytasz.

Re: Witam

PostNapisane: 29 sty 2017, 20:25
przez soundsystem
Nawet bardzo dokładne. :)

Re: Witam

PostNapisane: 29 sty 2017, 21:51
przez Łukasz-O
Tak obecnie wygląda grób:
P1580361.JPG
P1580356.JPG

Na mapce na stronie jest zaznaczony: Link.

Re: Witam

PostNapisane: 30 sty 2017, 18:27
przez uboot
Dzięki serdeczne za informację. Niebawem odezwę się jak coś znajdę. :)

Mam jeszcze jedno pytanie zapewne błahe dla takiego grona jak Wasze. Skąd (może w jaki sposób) pobierany był sygnał do emisji ??? Czy na zasadach jak w radiu (falami) i dopiero wzmacniany i wysyłany ... w świat? Może jakiś link, bo szukam ale dużo tutaj tego :oops:

Re: Witam

PostNapisane: 30 sty 2017, 19:07
przez cubznpl
uboot napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie zapewne błahe dla takiego grona jak Wasze. Skąd (może w jaki sposób) pobierany był sygnał do emisji ??? Czy na zasadach jak w radiu (falami) i dopiero wzmacniany i wysyłany ... w świat? Może jakiś link, bo szukam ale dużo tutaj tego :oops:


Wszystko jest na stronie http://rcnkonstantynow.pl :-)
Sygnał dosyłano mikrofalową radiolinią z Pałacu Kultury poprzez Stację w Wiejcy po drodze (być może przekręciłem nazwę miejscowości).
Odbierała go antena na "małej" wieży w Konstantynowie, która stoi do dziś.

Re: Witam

PostNapisane: 30 sty 2017, 19:24
przez soundsystem
kolego tylko ja odrazu radze nie próbować sforsować budynku. Jest tam alarm oraz monitoring. więc nie warto.

Re: Witam

PostNapisane: 30 sty 2017, 20:37
przez uboot
Ostatnio zrobiliśmy wstępne rozpoznanie. Generalnie już poczytałem o waszych wyprawach, poza tym ,,troszkę" takich obiektów zwiedziłem, więc do tematu podchodzę z (nazwijmy to) roztropnością. ;) Ale dzięki za wszelkie sugestie i informacje (y)

Interesuje nas przede wszystkim grób, pomnikowe drzewa, a mnie samego również obiekty techniczne.

Wracając do samego masztu. Pamiętam dwie budowle, które pobudzały moją dziecięcą wyobraźnię - maszt w Konstantynowie oraz elektrownia wiatrowa w Murzynowie. Oba obiekty były były czymś niesamowitym w szarej rzeczywistości lat 80tych. Oba zniszczyła ludzka głupota. :cry:

Ps. Nie wiecie czy schron jest nadal wyposażony ?

Re: Witam

PostNapisane: 31 sty 2017, 16:26
przez soundsystem
Kolego musiałbyś zapytać administratora i pamiętaj o alarmie i monitoringu :)

Re: Witam

PostNapisane: 07 lut 2017, 17:05
przez uboot
Witam,
jesteśmy po... obiekt naprawdę imponujący. Dzięki mapie wszystkie punkt eksploracji odnalezione bez problemu. Niestety obiekt jest dość często odwiedzany przez administratora/ochronę. Na śniegu były ślady opon i to dość świeże. Ślady obchodu też widzieliśmy więc, naprawdę trzeba uważać. Dzięki serdeczne za pomoc i wszelkie informacje. Szukamy punktu zaczepienie dotyczącego zarządcy Rudolfa. Jak coś znajdziemy to dam znać.

Pozdrawiam M.