Luźne pytania

Dyskusja na dowolne tematy

Re: Luźne pytania

Postprzez Łukasz-O » 21 sty 2012, 22:54

Marcin napisał(a):To skarb!
Gdyby tylko udało się jeszcze znaleźć jakiś metalowy fragment masztu.. Jakąś śrubkę.. :(

Jedyna stalowa pamiątka tkwi i wystaje z ziemi kilka metrów od głównego fundamentu. Jedną z nakrętek M42 już ktoś zabrał. Zostało jeszcze 11 sztuk ;)

Obraz 041.jpg
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez zarowka_1234 » 22 sty 2012, 00:03

Może taka nakrętka nie miała by może wartości materialnej, dla mnie była bo ona bezcenna!
Posiadał bym fragment konstrukcji, która kiedyś była konstrukcją najwyższą na świecie, do tego zbudowaną w Polsce. I myślę że wiele osób, nawet tych, którzy radiostacją się nie interesują było by tym faktem zaskoczona. Podejrzewam też, że gdybym takie coś posiadał, to większość osób nie uwierzyła by w autentyczność takiej nakrętki.
zarowka_1234
Ekspert

Postprzez Bartosz » 22 sty 2012, 09:27

Ale cząstek izolatora to wokół masztu jest kupę! ;) A nakrętkę to nie wiem czy ktokolwiek by zdjął :P
Bartosz
Ekspert

Postprzez Slawek » 22 sty 2012, 13:01

Bartosz napisał(a):Ale cząstek izolatora to wokół masztu jest kupę! ;) A nakrętkę to nie wiem czy ktokolwiek by zdjął :P

Czy to naprawdę jest tak mocno wbite w ziemię-fundament, że nie mogli tego wyciagnąć, czy też to zostało na pamiatkę.
Przecież przy budowie nowego masztu, trzeba by to wyciagnąć, a przy okazji sprawdzić i ewentualnie naprawić fundament.
O domku antenowym już nie wspomnę, chyba nadaje się tylko do rozbiórki.
Z drugiej strony po co mi jakaś nakrętka.
Co innego jak FQS 15, którą bym sobie postawił w pokoju na widocznym miejscu, albo przerobił na lampkę nocną :) .
Kurde, jakby tak te lampy wystawili na sprzedaż, a tak wszystko pójdzie na złom. A może Asea BB wykupiła już lampy do swoich
muzeów w Szwajcarii.
A czy czasem lampy nie były dzierżawione od BB ? Jeśli mnie pamięc nie myli, to coś kierownik z Raszyna wspominał, że
wyeksploatowana CQK 650-1 wraca z powrotem do ABB w celu regeneracji i cykl dalej się powtarza.

-Sławek-
Slawek

Postprzez Łukasz-O » 22 sty 2012, 16:59

Slawek napisał(a):
Czy to naprawdę jest tak mocno wbite w ziemię-fundament, że nie mogli tego wyciagnąć, czy też to zostało na pamiatkę.
Przecież przy budowie nowego masztu, trzeba by to wyciagnąć, a przy okazji sprawdzić i ewentualnie naprawić fundament.
O domku antenowym już nie wspomnę, chyba nadaje się tylko do rozbiórki.
Z drugiej strony po co mi jakaś nakrętka.

Podejrzewam, ze zostawiono ją mimo wszystko na pamiątkę. Maszt cieli palnikami, wiec w czym problem uciąć przy ziemi a resztę zostawić.
Sławku dla jednych wartościowe są nakrętki a dla drugich lampy :) Trzeba równomiernie i zgodnie z zainteresowaniem rozdzielać pamiątki ;)
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Bartosz » 22 sty 2012, 17:16

Może ten fundament który widziałem jest od tego budynku murowanego który stoi obok tych blaszaków? (jest to zdjęcie 7 od góry) :? viewtopic.php?f=24&t=36
Bartosz
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 22 sty 2012, 17:31

Bartoszu, wysłałem Ci fotkę z tym domkiem z izolatorami (wykonaną z góry) - domek zaznaczyłem ;). Zaznacz teraz na niej miejsca na których były robione Twoje fotki. Wszystko się wyklaruje :)
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez zarowka_1234 » 22 sty 2012, 18:11

Sławku, też bardzo chciałbym mieć lampę, która kiedyś służyła w RCN, jednak jestem pewien na 99%, że nikt z nas nie stanie się właścicielem takiej lampy. A jak mam do wyboru nic, albo nakrętkę to wybrałbym tą nakrętkę.
zarowka_1234
Ekspert

Postprzez Bartosz » 04 lut 2012, 08:40

Mam taką wielką prośbę. Zna ktoś może historię tej kapliczki na przeciwko RCN? (proszę o szybką odpowiedź ;) )
Bartosz
Ekspert

Postprzez roberto » 04 lut 2012, 09:44

Bartosz napisał(a):Mam taką wielką prośbę. Zna ktoś może historię tej kapliczki na przeciwko RCN? (proszę o szybką odpowiedź ;) )

Obrazek

Kapliczka została umieszczona przez członków Stowarzyszenia Ochrony Życia Ludzi przy Najwyższym Maszcie Europy , którego szefową była słynna Teresa S. z Topólna .
Dokładna data niestety nieznana , obstawiam 1992-1994
roberto
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off topic