Kupujecie płyty CD z muzyką?

Dyskusja na dowolne tematy

Kupujecie płyty CD z muzyką?

Postprzez Kolekcjoner93 » 21 mar 2012, 15:30

Tak mnie naszło na założenie tematu, bo ciekawi mnie czy płyty CD Audio są jeszcze popularne jak dawniej.
Co do mnie to kolekcjonuję płyty z muzyką. Wolę prócz możliwości słuchania mieć co na półkę postawić. :mrgreen:
Właśnie dziś doszła do mnie płyta Masterboy'a ''Best Of'', której właśnie sobie słucham na Grundigu i jakoś przyjemniej się słucha niż mp3'jek na PieCu (PC :D ).
Kolekcjoner93
Ekspert

Re: Kupujecie płyty CD z muzyką?

Postprzez Darek Rz » 22 mar 2012, 05:33

Witam

Kupuje ,przegrywam , nagrywam itd. Muzyka była ze mną od zawsze. Słucham starego Hard Rocka , Bluesa , i sporo muzyki z pod znaku elektronicznego rocka -głównie przedstawicieli Szkoły Berlińskiej . Mam w swoich zasobach pewnie około 1000 płyt CD.Część oczywiście przekonwertowane bo na wszystko mnie nie było by stać , albo nie dało się kupić w Polsce.

pozdrawiam
Darek Rz
Ekspert

Postprzez cubznpl » 22 mar 2012, 15:31

Kupuję, bo jednak płyta to zupełnie co innego niż sama jej zawartość w postaci MP3, czy Flac.
Choćby zapach druku książeczki się liczy :mrgreen:
Słucham głównie rocka progresywnego, jazzrocka i klasyki.
cubznpl
Site Admin

Postprzez node » 22 mar 2012, 18:12

Kupuje,poniewaz:
1).Wspieranie artystow-tworczosc to ich praca.
2).Orginalna plyta CD jest tloczona a nie wypalana.
3).Plyta CD to nie multimedia i dla odsluchania treści nie trzeba Monitora/TV (jak w przypadku Audio-DVD czy SACD)
4).Gruba ilustrowana ksiazeczka dolaczona do plyty.
5).Orginalne plyty mozna smialo wyeksponowac na półce w salonie.

Co nie zmienia faktu posiadania virtualnych zasobow na dysku HDD :lol:
Jeszcze troche i czarne plyty analogowe znow wroca do łask.Gramofony coraz sprawniejsze i tansze.
Oby amplitunery za kilka lat procz wejsc typu SPDIF(AC3)/HDMI/IEEE1394 posiadaly nadal analogowe wejscie PHONO.

t.
node
Ekspert

Powrót do Off topic