Jaka piosenka kojarzy się wam z Konstantynowem?

Dyskusja na dowolne tematy

Jaka piosenka kojarzy się wam z Konstantynowem?

Postprzez Bartosz » 10 cze 2012, 11:20

Forum trochę przycichło dlatego pozwoliłem sobie założyć temat " Jaka piosenka kojarzy się wam z Konstantynowem". Osobiście tego masztu nie widziałem i nie zobaczę lecz mi najbardziej kojarzy się Konstantynów z piosenką Paul van Dyn- Let Go (http://www.youtube.com/watch?v=bO0PMclabt4) dlatego, bo własnie słuchając tego utworu dnia 8 kwietnia 2011r. znalazłem tą wspaniałą stronę i forum dzięki któremu dalej rozwijam swoją pasję :D .
Bartosz
Ekspert

Re: Jaka piosenka kojarzy się wam z Konstantynowem?

Postprzez Tadekmaj » 18 cze 2012, 09:12

Piosenka zespołu I pt. Radość o poranku , nadana została jako pierwszy utwór muzyczny, w koncercie dla budowniczych nowej radiostacji w Gąbinie 30 VII 1974r. kilka minut po godz. 12. Podobny koncert, nadany został również przy okazji oddania do użytku RCN. w Solcu Kujawskim. Pierwszym utworem jaki popłynął w eter, była piosenka, Gdy mi ciebie zabraknie w wykonaniu niezapomnianej Ludmiły Jakubczak.
Tadekmaj
Ekspert

Postprzez zarowka_1234 » 18 cze 2012, 11:09

Mi Solec kojarzy się z utworem pt. "Zakochana radiostacja". Jest to utwór o Solcu Kujawskim napisany na wzór "Księżyc i srebrna radiostacja". Nazwiska autora i wykonawcy niestety nie znam.
Link: http://www.sendspace.pl/file/00c5de9ae1538a101184f64
zarowka_1234
Ekspert

Postprzez node » 20 cze 2012, 02:06

To sa sentymenty uzasadnine moca,jakoscia (glebokoscia... to nieodpowiednie slowo) modulacji i zasiegiem jonosferycznym 225 kHz.(wtedy o wlasnym geostacjonarnym satelicie moglismy tylko marzyc (Uklad Warszawski),internet byl lecz w USA ale Polskie Radio mialo wtedy AM w jakosci FM :D o zasiegu calego globu w jakosci "AM->HD" ) co za tym idzie PRadio dobrze zdawalo sobie z tego sprawe np. poprzez cotygodniowa emisje "on line" dla melomanow ze studia gdzie wybrzmiewala "Orkiestra Polskiego Radia"

Historia.
"Radio Program pierwszy 1989 (Lato z Radiem) dokładny czas:)"
http://www.youtube.com/watch?v=viWsxIZza7k

PS. 2 lata przed wejsciem na maszt ekipy remontujacej.
node
Ekspert

Postprzez giezet » 20 cze 2012, 21:18

No jak to. Tylko polka dziadek! Nawet w dzisiejszych czasach kiedy zaczyna sie lato z radiem, dla mnie ta melodia to czasy lampowej modulacji (i dziecinstwa).
giezet
Ekspert

Postprzez Bartosz » 20 cze 2012, 21:38

giezet napisał(a): Tylko polka dziadek!

Ja mam ten utwór ustawiony na dzwonek w telefonie także wakacje pełną parą :lol: Chociaż pod koniec roku szkolnego sporo pracy z ocenami dlatego pociesza mnie tylko jak ktoś dzwoni :lol:
Bartosz
Ekspert

Postprzez giezet » 20 cze 2012, 21:53

Czas zatem na zmiane dzwonka w moim :) Najlepiej na ten z YT, gdzie jeszcze nadawno z Konstantynowa.
giezet
Ekspert

Powrót do Off topic