Dlaczego nadajników nie wykorzystano w Solcu?

Dyskusja na dowolne tematy

Re: Dlaczego nadajników nie wykorzystano w Solcu?

Postprzez anodowy » 29 gru 2017, 08:55

dzieki za sprostowanie odnosnie optimoda, ciekawe dlaczego raszyn sie go pozbył? Ale to dowodzi że Konstantyn zostal skazany na technike ktora sie starzała i nic obcego bo to ingerencja w swiętość. Wyjątkiem jest CLR z przymusu, z Genewy ale juz made i poland. Nie wiadomo dlaczego nie doszło do montażu DCC w naszym boverku, zapewne BBoveri cos proponował ale skonczyło sie na rozmowach gdzie trudnosci obiektywne zamykały temat. To podejscie doskonale widać w temacie masztu.
Nie wiem czemu P. Czowgan zaliczał DCC jako odmiania SSB, czy taki sygnał jest do odbioru na radyjku bydgoskiej Eltry, na lampowej Ramonie?
Nie wszystko wiemy a było w czym wybierać: DAM Telefunkena, DCC boverego, brytyjski AMC, MDCL itd. Pierwszym nadajnikiem testowym DCC był boverek w Wiedniu, rok 1983. Nie uwierze że tak sobie Boveri zapomniał o Konstantynowie? byly inne czynniki o ktorych nie wiadomo.

:D Dzis okolo 6 słuchalem nagrań boverka z 1978, tak samo jak kiedys - 2 godzina w nocy, w piątek 29 grudnia, tyko śniegu mniej. Ale piosenka "Raffaella Carra' / A far l'amore comincia tu" pokazała co robi pojedynczy kompresor lub lepiej obcinacz w torze modulacji, to w tym miejscu kryje sie element "brzmienia BBroveri". Ograniczenie i pompowanie basu ktory w tej piosence jest szczególny, typowy feler kompresora szerokopasmowego. Będe wybredny, na zachodzie zrobili by to lepiej ale obiecuje powstanie o tym osobny artykuł na stronie.
anodowy
Ekspert

Postprzez Daanielex » 29 gru 2017, 18:28

Miło że się słucha nagrań :D ! Ale co do tej piosenki, to ona jest jakoś źle nagrana, jest tam też jakiś przester czy ćoś.
Mój nick na Radiopolsce to DanieLW

Tak grał RCN KONSTANTYNÓW w 1978r. :idea: :idea: :idea: https://www.youtube.com/watch?v=h__DyCyCCgY :idea: :idea: :idea:
Daanielex

Postprzez anodowy » 29 gru 2017, 20:04

no własnie jakby przester tylko dziwnie na innych kawalkach z basem tak samo słychać. Trudno zdiagnozować co było ale w artykule postaram sie zrobić ten feler w próbkach dzwiekowych. Mam nagrania na szpuli z tamtych lat i są rozne ale calościowo to brzmią spójnie albo Twoja szpula nagrana została na dziwnie uszkodzonym magnetofonie. Ja też zachwycam sie arch. nagraniami z radia Luxy , radia Caroline i jestem pod wrazeniem jak to bylo nadawane, podawalem linki, naprawde -jestem pod wrazeniem.
8-) Wczesne lata 80te, na zdjeciu widać jeden stojak modulacyjny radia Caroline. Pomieszczenie nie przypomina luksusów w pałacu konstantynowskim ale ważna jest modulacja. Stary optimod 9000 ma już nowszego 9100 i to słychać, zawodowstwo. Jest jeszcze tercjowy EQ, takie imperialistyczne maniery zgniłego zachodu.

Może dzieki temu wszystkiemu co jest takie niejasne i dyskusyjne, dzisiaj doskonale sie przy tym bawimy. :D jeszcze raz dzieki z nagrania
anodowy
Ekspert

Postprzez Daanielex » 29 gru 2017, 21:24

O tak, wszelkie archiwa AM to nie lada gratka.

Co do "basowych" utworów, to takich nie brakuje i są czyste, zależy od ścieżek z jakich pochodzi nagranie.

Np. Ładnie wypadła Luisa Fernandez - "Lay Love On You" (utwór drugi) https://www.youtube.com/watch?v=h__DyCyCCgY&t=41s
czy wspaniała Ałła Pugaczowa i wiele innych.

Jeśli masz jakiekolwiek nagrania Konstantynowa, to bardzo serdecznie proszę o wysłanie plików audio do mnie :P
Mój nick na Radiopolsce to DanieLW

Tak grał RCN KONSTANTYNÓW w 1978r. :idea: :idea: :idea: https://www.youtube.com/watch?v=h__DyCyCCgY :idea: :idea: :idea:
Daanielex

Postprzez anodowy » 30 gru 2017, 20:00

w temacie na koniec roku, pożegnanie kultowego radia i centrum nadawczego. Widok pustej sali nadajnika przypomina mi bardziej leszczynkę ale widac szafy znacznie nowoczesniejsze niz boverek w Polsce ktore idą w demontaż. https://www.youtube.com/watch?v=NkkCctxyqDA
anodowy
Ekspert

Poprzednia strona

Powrót do Off topic