Strona 1 z 1

ZAKŁÓCENIA AM

PostNapisane: 30 cze 2018, 22:19
przez myheaven
Ma ktoś pomysł na zakłócenia AM?. Od paru lat słucham Jedynki na falach długich na radiu Neywa 4o2.Nie miałem do tej pory żadnych problemów z odbiorem sygnału .Lecz od jakiegoś miesiąca mam straszne zakłócenia na falach długich. Nie mogę nawet znaleść dobrego punktu w domu do odbioru stacjii. Poza domem jest OK. Zacząłem drążyć tema w internecie i wyczytałem że zasilacze lub komputery mogą zakłóci c sygnał. Mieszkam w bloku więc podejrzewam ze któryś z sąsiadów kupił jakieś ustrojstwo które potocznie mówiąc sieje i zakłóca sygnał. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić żeby sygnał nie był zakłócany ?

Re: ZAKŁÓCENIA AM

PostNapisane: 01 lip 2018, 09:57
przez Tadekmaj
Solec Kujawski tak ma, że są okresy, że ładnie idzie i można posłuchać a są i takie, że nie idzie, zwłaszcza na terenach bardziej zurbanizowanych, na dużych osiedlach i tylko postawienie odbiornika na parapecie okiennym, co nie co poprawia odbiór. Solec Kujawski to nie Konstantynów. :x

Re: ZAKŁÓCENIA AM

PostNapisane: 01 lip 2018, 11:44
przez giezet
  • Zasilacze impulsowe (pecety, ładowarki do komórek). Jeszcze gorzej sieją jak ładuje się telefon.
  • Świetlówki, szczególnie te w monitorach LCD
  • PowerLine - ethernet przez sieć energetyczną. Użytkowników to zazwyczaj mało obchodzi, byleby działało.
  • Nieekranowany pecet (bez obudowy albo pokrywy)
  • Telewizory plazmowe lub tanie LCD za 499 w ratach po zero procent ;)

Mógłbym tak do jutra pisać. Przyczyn jest wiele. Mógłbyś nagrać te zakłócenia? Czy za ścianą sąsiad ma swój duży pokój? :)

Jak szukałeś dobrego miejsca odbioru to udało si się ewentualnie wytłumić źrodło anteną ferrytową? Zakłócenie jest szerokopasmowe (na całym paśmie LW/MW)?

Re: ZAKŁÓCENIA AM

PostNapisane: 01 lip 2018, 16:23
przez myheaven
Będę miał czas to nagram te zakłócenia. Sprawdzałem teraz i zakłócenie przebija raczej na całym zakresie. Są miejsca w domu ze jest niby lepiej bo jedynkę zaczyna być słychać ale ledwo co. Radio na pewno jest w porządku, bo poza domem śmiga mimo swojego wieku. A Solec Kujawski jak tak pamiecią sięgam wstecz nadaje nie najgorzej. Nie miałem problemu z odbiorem. Chociaż wiadomo ze Konstantynów był najlepszy. Miałem okazję słuchać radia i widzieć maszt w tym samym czasie podczas wakacji za młodego.To był widok i fajne wspomnienia ;)

Re: ZAKŁÓCENIA AM

PostNapisane: 03 lip 2018, 09:25
przez myheaven
Nagrałem kawałek zakłóceń.Na początku punkt gdzie jeszcze jako tako słychać Jedynkę, póżniej tylko lekko przekręciłem radio aby było słychać już główne zakłócenie. Dodam że zakłócenie jest non stop czy w dzień czy w nocy. Podejrzewam ze to jakiś zalilacz który jest cały czas wpięty do kontakyu i sieje

https://soundcloud.com/user9608101/zakl ... ale-dlugie

Re: ZAKŁÓCENIA AM

PostNapisane: 04 lip 2018, 09:32
przez Daanielex
Miałem podobnie u siebie przez ponad rok. Zakłócenie bardzo potężne, słyszalne RÓWNO w promieniu kilkuset metrów(więc nie pochodziło od sąsiadów ani raczej od żadnego mieszkańca)! W późniejszym okresie zakłócenie było silniejsze jak na filmie i nie szło tak dobrze go wyciąć anteną ferrytową. W rezultacie przestałem słuchać fal długich praktycznie na swoim osiedlu, nie miałem wyboru.

Długie stały się jedną "wiertarką" 24/7 Chociaż w początkowym okresie bywały przerwy i zmiany mocy zakłóceń. Bywało też ze zakłócenie były jakby to powiedzieć "falujące" Narastało i wyciszało się na jakieś 2 sekundy.

Dotknięcie np. metalowej osłony głośnika, metalowej ramki pokrowca, anteny teleskopowej, bardzo wyraźnie zwiększało ich intensywność.

Na średnich było lepiej, ale tylko od drugiej, wyższej częstotliwośćiowo połowy zakresu.

http://www.youtube.com/watch?v=q5RKeRee5gQ

[media='']http://www.youtube.com/watch?v=q5RKeRee5gQ[/media]

Re: ZAKŁÓCENIA AM

PostNapisane: 13 lip 2018, 20:07
przez myheaven
Ma ktoś jakchś konkretny pomysł żeby zlikwidować te zakłócenia?

Re: ZAKŁÓCENIA AM

PostNapisane: 29 lip 2018, 08:13
przez SO5WB
Podejrzewam, że pomóc mogłoby użycie takiego oto eliminatora, jeno obsługującego pasmo fal długich/średnich:

http://r2fbt.ru/en/products.php