RCN KATOWICE - Koszęcin

Re: RCN KATOWICE - Koszęcin

Postprzez roberto » 02 lip 2014, 15:56

Dzięki Sławku .
Z przykrością obejrzałem ten filmik akcentujący definitywny koniec fal średnich w Polskim eterze . Czasem nachodzą mnie takie myśli , że przy takim podejściu urzędników dysponujących kawałkiem władzy , ten kraj niebawem pieprznie jak ten maszt !
W głowie się nie mieści z jaką łatwością przyszło decydentom położenie łapy na ośrodki średniofalowe , i to jeszcze w czasie kiedy ten zakres miał miliony odbiorców . Teraz nam się wmawia ,że słuchalność na tym pasmie to raptem kilka procent , że to przeżytek ... tacy chcemy być nowocześni , że zatracamy narodowe tradycje .
I tak z całego działu Inne obiekty nadawcze AM pozostał nam tylko Solec na LW . Oby jak najdłużej !
roberto
Site Admin

Postprzez Sławek » 02 lip 2014, 19:53

Nie ma już Koszęcina, nie ma już Konstantynowa, nie ma "ciepłej" Woli Rasztowskiej.
Jest jeszcze "ukochany" Raszyn, ale taki zimny wyrachowany, nie nadający się do słuchania,
wogóle nie przypominający siebie z oirtowego ukfu.
Smutne...
Dożyliśmy początków końca Polskiej Radiofonii, gdzie nie ma ciepła AM-u, a "mój" FM
bardziej przypomina zgorzknaiły DAB, niż analogowe piękno...
Pozdrawiam Cię Robercie...
>Sławek<
P.S. Tak na marginiesie...Mi się w tym kraju już prawie nic niechce.
Jedno tylko pragnienie, być szczęśliwym posiadaczem małego markowego nadajniczka FM...tak aby sobie samemu "pograć".
Usiąść wygodnie w fotelu i podelektować się pięknem radiowego ciepłego brzmienia jak za młodu na Radmorze we współpracy z ukfowym lampowym Raszynem.
Sławek

Postprzez Łukasz-O » 05 lip 2014, 01:12

Sławek napisał(a):P.S. Tak na marginiesie...Mi się w tym kraju już prawie nic niechce.

Nie mamy również obrony przeciw-powietrznej kraju. Ktoś nam kiedyś coś obiecał. Wszystkie jednostki zostały rozformowane. Cały sprzęt poszedł do... Gdzie? A obrony żadnej już nie mamy... Opuszczone jednostki w których kiedyś toczyło się życie i były budowane za nasze pieniądze teraz zarastają drzewami.

Nie mamy przemysłu, zakłady doprowadzono do upadłości, nawet dobrze prosperującą fabryki - np. kabli w Ożarowie. Wszystko sprowadzamy z Chin lub montujemy u nas na ich podzespołach bez CE. CE tzn. w tym przypadku: China Eksport :) Za niewielka opłatą Chiny napiszą "made in Poland".
Cała ustawa Wilczka dla małych przedsiębiorców też została po cichu "rozmontowana".

Jak żyć w takim kraju? Nie chce się...
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Stefan_Opole » 05 lip 2014, 01:37

Jeśli chodzi o Koszęcin - "to by było na tyle"

https://www.youtube.com/watch?v=HN-sX4Ak9R0

Wątek można przenieść do działu z historycznymi obiektami AM.
Stefan_Opole

Postprzez Łukasz-O » 05 lip 2014, 01:49

Było :(
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Stefan_Opole » 05 lip 2014, 01:51

Właśnie zauważyłem. Wyrzućcie, jeśli możecie :)
Stefan_Opole

Postprzez Łukasz-O » 05 lip 2014, 01:56

Po co? Tu sami swoi :lol:
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Stefan_Opole » 30 lip 2014, 00:21

Po drodze padł kolejny maszt średniofalowy: https://www.youtube.com/watch?v=psN9L1sOyjI

Tak na marginesie - jak zapuszczam DEGENa na MW czy LW i porównuję to do tego, czego słucham na CB to aż się łezka w oku kręci (muszę przyznać, że na CB pomimo ujowego radia U520XL niosę się dobrze z racji głosu)
Stefan_Opole

Postprzez Łukasz-O » 14 cze 2016, 00:02

Wracając jeszcze do Koszęcina. Ten materiał z przewrócenia masztu zobaczyłem pierwszy raz:
MASZT KOSZECIN 2014
Łukasz-O
Ekspert

Poprzednia strona

Powrót do RCN KATOWICE - Koszęcin