RON Leszczynka

Moderator: Łukasz-O

Re: RON Leszczynka

Postprzez Aviatorurbex » 15 mar 2018, 20:38

Panowie kochani. Chyba mnie nie doceniliście. Chcecie zobaczyć nowe zdjęcia z Leszczynki? To są jedne z ostatnich zrobionych pod koniec działalności ośrodka. Dostałem je od jednego z pracowników Leszczynki, za co jestem mu dozgonnie wdzięczny.
Zapraszam

http://aviatorurbex.pl/2017/05/16/opuszczony-radiowy-osrodek-nadawczy-trzecia-eksploracja/
Aviatorurbex

Postprzez soundsystem » 15 mar 2018, 21:56

Rewelacja
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...
soundsystem
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 15 mar 2018, 22:18

Normalnie nie wierzę :shock:
Rewelacja!!! Nie sądziłem, że kiedykolwiek zobaczę zdjęcia kompletnych systemów antenowych oraz wyposażenia ośrodka.
Wielkie dzięki po raz kolejny!
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez anodowy » 24 mar 2018, 21:40

Tajemnica chłodni jest rozwiązana. Dzięki za fotki.

Przyznam, że spodziewałem się większego silnika na fundamencie antyrezon... ale i te nieźle mogły dawać. Widać na łączeniach skórzane czy inne elastyczne łączówki przewodów aby cala blacha nie rezonowała. Poszerzone pionowe tubusy mogą zawierać filtr aby drobinki czegoś pod ciśnieniem nie wleciały i nie rozpieprzyły lamp. Zasysanie z bocznych żaluzji w komorze modulacyjnej i do góry. Generalnie powietrzem chłodzono siatki lamp i inne elementy. Końcowe lampy RD70VL to wapory i widać tą instalacje. Nie jest duża bo 100kW nadaj potrzebuje jedynie 3 litry/min wody, a klasyczne chłodzenie jak np. w Woli Rasztowskiej to prawie 150 litrów/min i to pewnie w 2 obiegach. Nadaje KRV to wyrób z polowy lat 60 tych, trzeba przyznać, że po prostu nowoczesne.

PS
Obniżony sufit w korytarzu został rok temu zdemaskowany.
anodowy
Ekspert

Poprzednia strona

Powrót do RON Leszczynka