540 metrów "taśmowego" Konstantynowa

Wspomnienia związane z Radiofonicznym Ośrodkiem Nadawczym w Konstantynowie

Moderator: Łukasz-O

Re: 540 metrów "taśmowego" Konstantynowa

Postprzez Daanielex » 30 cze 2017, 06:26

Dziękuję :)
Mój nick na Radiopolsce to DanieLW
Daanielex

Postprzez Sebastis » 16 sie 2017, 14:43

Muzyka super! Szkoda że dzisiejsze stacje radiowe typu "złote przeboje" puszczają w kółko kilka polskich i kilkadziesiąt amerykańskich utworów w kółko i na tym się ich "oldies" kończy. Muzyka w latach 70-tych była znacznie bardziej barwna... W ogóle jest bardziej barwna niż obecne radia "pokazują".

Wrzuciłem do odtwarzacza i zrobiłem sobie przejazd od Bałtyku do Ciechocinka tylko drogami bez numerów ewentualnie trzycyfrowymi. "Czerwonych" był 1 km... W radiu muzyka z Twoich zbiorów a po drodze miasteczka i wsie... Niektóre zachowane w stanie z początku lat 90-tych. Czyli nietknięte kostką betonową! Były takie! Szkoda, że miejsc przypominających wcześniejsze czasy już raczej się nie znajdzie bez celowych poszukiwań (dlatego żal, że RCN Konstantynów właśnie znika). A inne zostały pokryte styropianem albo kostką betonową. Zostały mi jedynie z nagrania wideo z początku lat 90-tych jak z Ojcem jeździłem po Polsce. Ale niewiele tego...

Jakbyś kiedyś miał więcej nagrań to ja biorę w ciemno! :). Dzięki!

PS.

A tak przy okazji, byłem przez jakiś czas w okolicach Białego Boru. Tam, w domku, stał Amator (wersja 2b). Nieprzestrojony UKF. W promieniu 30 km żadnego większego przemysłu. Więc przez prawie 2 tygodnie miałem wakacje z PR1 na 225 kHz! Odbiór był bardzo dobry. Znacznie lepszy niż np. w radio w samochodzie gdzie zawsze coś piszczało i jęczało (oczywiście przy wyłączonym silniku).

https://goo.gl/photos/i1NEEFDJhLz45LTKA
https://goo.gl/photos/kKTNPMjaihD5DzoF6
Sebastis

Postprzez Gregorio » 04 gru 2017, 18:45

Mam na warsztacie radio i nie mogłem się powstrzymać:) Danielu, mam nadzieję że nie masz nic przeciwko.
https://www.youtube.com/watch?v=-3b_QY1t8D8
Gregorio

Postprzez Daanielex » 04 gru 2017, 22:20

A wręcz przeciwnie! Aż mnie ciareczki przeszły! Miło mi! :P
Daanielex

Postprzez Gregorio » 04 gru 2017, 23:48

Niesamowite są te nagrania! 40 lat temu ktoś to wypowiedział do mikrofonu, z Warszawy doleciało to do RCN, "nasz skromny maszcik" to wypluł w świat, ktoś to odebrał i nagrał, Ty to przywróciłeś do życia. Komputer -> stare radio-> telefon -> YouTube -> komputer. Taka długa droga sygnału i nadal brzmi tak, że gęsia skórka :). Dobra robota! ;)
Konstantynów budził mnie do szkoły. Sygnał "Sygnałów dnia" chciał niemal wyrwać membranę głośnika radia Giewont. "Melodia dla Zuzi" Marka i Wacka - nie da się zapomnieć :)
Jak to miło usłyszeć i poczuć na nowo. "TO", czego nasi cyfrowi potomkowie nie doznają, lub nie zrozumieją.

Jeżeli pozwolisz, to wrzucę jeszcze klika filmów z lampiakami z użyciem twoich nagrań.
Gregorio

Postprzez Daanielex » 05 gru 2017, 21:55

Bardzo proszę, wrzucaj jak najwięcej!
Daanielex

Poprzednia strona

Powrót do Wspomnienia