Rocznica uruchomienia radiostacji.

Wspomnienia związane z Radiofonicznym Ośrodkiem Nadawczym w Konstantynowie

Moderator: Łukasz-O

Re: Rocznica uruchomienia radiostacji.

Postprzez mayster » 16 mar 2019, 09:05

@anodowy ciekawe, czy utrzymane w sprawności :)
mayster

Postprzez anodowy » 16 mar 2019, 20:57

Jak widać przyklejona jest karteczka na przodzie nadaja, to raczej nie ulotka przed użyciem ale info dla turysty. To duży obiekt i warty zwiedzania, na panoramie 360' widać dwie lampy modulatora, po lewej za blachą ekranu całe sterowanie. Natomiast Polska była liderem w wyburzaniu masztów więc austriaki nie mogą być gorsi - odpowiedz jest w sieci ale... jak pytasz to ten materiał mowi wiele i jest wielobarwny. Zobacz jaka piękna BTS stoi na stoliku w sali sterowania.
https://www.youtube.com/watch?v=T_8H_72_SIs
anodowy
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 17 mar 2019, 01:48

Wakacje 2018r.
Jeden z kilkunastu filmów dokumentujących prace demontażowe - to już historia...

https://youtu.be/xd1RFf8rEUI
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez myheaven » 17 mar 2019, 21:19

Łukasz-O napisał(a):
myheaven napisał(a):Szkoda że przed demontażem przez Babice nie pomyśleli żeby takie zdjęcia wykonać wewnątrz kontenerów i zrobić w panoramie 360

Taka panorama miałby sens kiedy to wszystko było kompletne, czyli za czasów ochrony stacjonarnej - zdjętej bodajrze w 2015r.
Podczas demontażu przez Babice, w kontenerach był już tylko jeden wielki śmietnik porozbijanych i połamanych części niestanowiących żadnej wartości złomowej.

Chyba ze tak. Niestety nie było mi dane być w środku. Za późno wróciła u mnie swiadomość magii i potęgi tego miejsca, a widziałem przez tyle lat maszt z bliska.....
myheaven

Poprzednia strona

Powrót do Wspomnienia