Stowarzyszenie

Re: Stowarzyszenie

Postprzez Tadekmaj » 05 maja 2017, 18:40

Moja deklaracja jest aktualna od kilku lat i były momenty że wydawać by się mogło, ze stowarzyszenie powstanie. Ale nic z tego. Konstantynów umiera od 2003r. gdy ostatni etatowy pracownik opuścił ten flagowy statek, polskiej radiofonii. A dziś, to już koniec, bo nikt nie był w stanie uratować tej stacji, a oferta sprzedaży całego terenu z budynkami pełnych infrastruktury technicznej, to jakiś żart, bo na co to komu. Rozwalą wszystko, teren zaorają i zwrócą gminie Gąbin, bo po co płacić podatki. Nawet tablicy nie będzie, która informowała by, że tu w tym miejscu, stała najwyższa budowla na świecie, cud techniki o którym już nikt nie pamięta, oprócz kilu pasjonatów, którzy mogą tylko rwać włosy z głowy na takie informacje. Ale to było do przewidzenia co najmniej od dwudziestu lat.
Tadekmaj
Ekspert

Postprzez max-bit » 06 maja 2017, 07:18

Smutna konstatacja aktualnej i przyszłej sytuacji.
Do tych kilku słów trzeba dodać że wśród okolicznych mieszkańców maszt był ZŁEM - i źródłem wszelkiego zła. (reportaże są tego najlepszym przykładem).
Więc ....
Tak się zastanawiam co można by zrobić, ale sytuacja nie jest ciekawa jeśli ORANGE -ówi w ogóle na tym nie zależy.
Kilka osób będzie miała olbrzymi problem aby coś zrobić.
max-bit

Postprzez sp9skp » 08 maja 2017, 11:43

Soundsystem.
Ja wiem, że kradzież nie jest rozwiązaniem. Tylko takie coś się nasuwa po informacji, że inni demontują (jak się domyślam) po cichu kable, mimo tej właśnie ochrony.
Jeśli Orange nie będzie chciało zrobić z tego muzeum, to my też z tym nic nie zrobimy. Bo co? Kto zamówi, zapłaci kilka tirów, które by miały gdzieś wywieźć te kontenery z nadajnikami. Kto zapłaci za ich przetrzymanie i gdzie przetrzyma te kontenery. Kto zapłaci za demontaż urządzeń?
A Orange, tak samo jak lokalasy mają głęboko gdzieś co się z tym (dla nich) złomem stanie. Dla pierwszych - jeszcze przy obecnym antypolskim francuskim prezydenciku - będzie wręcz radością pozbycie się czegokolwiek co świadczy o potencjale Polaków. Najlepiej nas wysłać jako mięso armatnie albo do kopania ziemniaków za pomocą motyki. Dla drugich, jak ktoś już wspomniał, to samo zło. Choć może podejść lokalasów i im podsunąć pomysł na muzeum zła wszelakiego od promieniowania radiowego?
Szkoda, że tego nadajnika nie wybudowali w okolicach Zakopanego, tam górale by wiedziały, jak z niego zrobić dudki. ;)
Choć faktem też jest, że coraz mniej młodych się ciekawi taką "dużą" techniką. Teraz najważniejsza jest nowa wypasiasta komórka z 30 calowym wyświetlaczem, 128MPixelami w aparacie albo najnowsza konsola, do tego słuchawki na uszy i nawet jak ktoś dla zdrowotności idzie pobiegać do lasu, to katuje uszy łomotem czy innymi rykami, zamiast posłuchać ptaków.

Jeszcze jedno odnośnie muzeów. Z serii co mnie wkurza. W zeszłym roku chciałem odwiedzić z młodymi muzeum Energetyki w Mikołowie. No to się popatrzcie na godziny odwiedzin: http://muzeumenergetyki.pl/zwiedzanie/ I jak tu w spokoju coś zobaczyć, posłuchać przewodnika i nie być jednocześnie zadeptanym, bez specjalnych akcji, pisania mailii ot tak z dnia na dzień?
Ciężko. Pytanie, na ile to działanie Tauronu - właściciela, a na ile rzeczywistej popularności muzeum. Gdzieś wyczytałem, że oprowadzający na codzień mają inne zajęcia w firmie.
A może właśnie to muzeum można by zainteresować naszym Konstantynowem? Przynajmniej częścią? Tylko już widzę, jak Tauron dogaduje się z Orange...

Tu zdjęcia z muzeum:
http://www.eksploracja.pl/forum/viewtop ... 1b5da04ce6
sp9skp

Postprzez soundsystem » 08 maja 2017, 22:31

Kradną kable ale to na polu masztowym. Obecnie jest to gęsty las. Nikt ich tam nie niepokoi. Nie chce pisać nic dalej na ich temat bo..... .
Budynek główny to inna melodia. Jest pod alarmem. Jesli cie to interesuje to jest to system satel-owski ( orange w większości swoich budynkow takowy stosuje)
Dodatkowo część zabudowań jest wynajmowana. Wiem to od pewnego okolicznego źródła. No nie wiem czy jest to wynajem czy użyczenie. W kazdym bądź razie budynek główny jest należycie zabezpieczony, choc nie wiadomo jak długo.
Ja zdaje sobie sprawę że koszta zwiazane z pozyskaniem infrastruktury nie są małe. Ale warto próbować. Siedząc w domach i klikając myszką po pulpicie nic nie zadziałamy. Trzeba wstać od kompa i zrobic kilka kroków na przód. A nóż sie uda. A jak sie nie uda to zawsze bedziemy mogli sobie powiedziec że zrobilismy wszystko. Choć wierzę że się uda. Wiem wiem Łukaszu, dobija cie moj optymizm :)
soundsystem
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 08 maja 2017, 23:25

soundsystem napisał(a): Wiem wiem Łukaszu, dobija cie moj optymizm :)

Nie to, że mnie dobija, po prostu pozytywnie podziwiam. Ja z natury jestem pesymistą i szybko odpuszczam. Twój optymizm często ratował sytuacje w wyjątkowo trudnych momentach oraz coś, co wydawało się niemożliwe stawało się osiągnięte i zrealizowane. Tak było i w Leszczynce i w Konstantynowie.
No może poza małą wpadką, gdy mnie w Leszczynce nie posłuchałeś, no ale to rozmowa na inny temat :lol:
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Tadekmaj » 09 maja 2017, 08:07

Może nie kradną, tylko po prostu oczyszczają teren, przygotowując go tym samym, do stanu pierwotnego z przed 1974r. Studzienki kablowe już 10 lat temu, były puste a teren zpenetrowany. Może trafił się klient który zaoferował kupno tego ośrodka, ale bez pola masztowego, więc tam prowadzone są jakieś prace aby zdać ten teren gminie Gąbin a zostawić tylko sobie ten kawałek ziemi, przy budynkach.
Tadekmaj
Ekspert

Postprzez sp9skp » 09 maja 2017, 08:58

No to jedyne co mi przychodzi do głowy, to zainteresowanie jakiegoś muzeum a może muzeów do wystawienia i przejęcia od orange nadajników. Pod warunkiem oczywiście, że Orange się na to zgodzi. Ale może byli by zadowoleni, że ktoś im ten "złom" zabierze i będą mieli wolne pomieszczenia na wynajem.
Choć jeśli mam być szczery, to w takiej sytuacji to będzie tylko bezduszne oglądanie "żelastwa". Prawdziwych przeżyć i namacalne odczucie klimatu RCN oddała by jedynie wizyta w obecnym budynku, z zasłonami, mapą itd...
Szkoda że to niemożliwe.
W mojej okolicy jest muzeum kolei wąskotorowej. Na codzień można tylko połazić między pociągami, jedynie w weekendy można się przejechać ciuchcią. W takiej samej formie mogło by działać muzeum RCN, tylko gdyby Orange było chętne na współpracę... a nie sprzedanie wszystkiego za 6mln.
sp9skp

Postprzez Tadekmaj » 09 maja 2017, 11:14

Trzeba by rozebrać pół budynku stacyjnego aby wyjąć nadajniki, to są potężne ustrojstwa nie takie jak np. w Solcu Kujawskim i przypuszczam, że bardzo ciężkie. To byłaby kosztowna operacja, dlatego te nadajniki tam jeszcze są. Jedyne co, to pocięcie palnikiem na kawałki i ewentualnie wtedy można się starać o jakieś elementy składowe np. tablica sterująca czy inne drobne części jak np. lampy dużej mocy.
Tadekmaj
Ekspert

Postprzez soundsystem » 09 maja 2017, 11:46

Panowie 16 maja w Warszawie. Pasuje????
soundsystem
Ekspert

Postprzez sp9skp » 09 maja 2017, 12:59

I pewnie żeby dokonać rozbiórki to jeszcze pomachać stosownymi zaświadczeniami/uprawnieniami. Ostatnio jeden gość spawał mi światłowody w pracy, wcześniej to samo robił dla Orange. To po wykonanej robocie został wezwany do poprawek, bo światłowód ma iść tak a tak zgodnie z ich normami a nie inaczej...

Ale pewnie dało by się nimi wyjechać na rolkach, tak jak wjechały...
sp9skp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Stowarzyszenie Miłośników RCN Konstantynów