Stronka naszego RCN na facebooku

Sprawy związane z naszym środowiskiem .

Re: Stronka naszego RCN na facebooku

Postprzez Kolekcjoner93 » 06 lut 2012, 22:46

Hmm... przy każdym miejscu na określone produkty przyciski ''lubię to''? :D
Sory za OT.
Kolekcjoner93
Ekspert

Postprzez giezet » 07 lut 2012, 14:25

Facebook? Nie no, Kochani, odpuśccie sobie.

Mordoksięga (bo inaczej jej nie nazwę ;) jest wszechobecna, nawet w radiu nie obejdzie się bez obowiązkowego "fejsika". Kontakt z latem z radiem albo 4PR to albo SMSem albo FB. Jakoś strona o RCN i forum mają swojski charakter, tematy są ścisłe a towarzystwo trzyma się razem. Jeśli ktoś chce nas znaleźć to znajdzie, możemy być pewni.

Moim zdaniem im mniej FB, tym lepiej. Najlepiej wcale.
giezet
Ekspert

Lokalizacja: Tu i ówdzie 13AX463 na #28, najczęściej w obrębie lokatora JO30.

Postprzez zarowka_1234 » 07 lut 2012, 15:23

Uważam, że profil naszego forum i stronki na fb jest zbędny. Już nie dość że praktycznie w każdej telewizji i radiu (również państwowych) fb jest obecny, to jeszcze tutaj. Jest nawet program (i to w TV publicznej), który swą nazwę wziął ze znanego wszystkim przycisku na fb. Czy to nie lekka przesada?
I co da założenie profilu forum na fb? Że kilkanaście (może kilkadziesiąt) osób kliknie "Lubię to"? No i co z tego? Nowe osoby się nie znajdą. Kogo dziś tak naprawdę obchodzi "jakiś tam maszt długofalowy, który się przewrócił". Szary Kowalski i tak nie słucha długich, a co dopiero miałby się historią radiofonii przejmować.
Takie jest moje zdanie.
zarowka_1234
Ekspert

Postprzez roberto » 07 lut 2012, 19:35

Dokładnie zgadzam się z przedmówcami .Ewentualny profil na fb to nic innego jak cofanie się wstecz . Forum działa niewiele ponad rok , i dzięki niemu udało się zdobyć więcej informacji związanych z RCN niż na wszystkich tematach zamieszczonych w necie razem wziętych .
Poza tym specyfika tego forum jest zupełnie inna niż niż profile na fb , czy wiekszości forów technicznych . Tu mamy wąską specjalizację .
Oczywiście pomysłodawca niech zrobi jak uważa ;) .
roberto
Site Admin

Postprzez Łukasz-O » 07 lut 2012, 22:22

roberto napisał(a):Oczywiście pomysłodawca niech zrobi jak uważa ;) .

Dokładnie tak, jak ktoś lubi takie portale to czemu nie.

Z mojej strony mogę jedynie obiecać, że jak się pojawi to zrobię fascynatom fejsika niespodziankę i wejdę z konta żony i kliknę... Lubie to :lol: :lol: :lol:

PS.Będzie to mój pierwszy raz :mrgreen:
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez node » 09 lut 2012, 08:19

giezet napisał(a):Facebook? Nie no, Kochani, odpuśccie sobie.
Mordoksięga (bo inaczej jej nie nazwę ;) jest wszechobecna, nawet w radiu nie obejdzie się bez obowiązkowego "fejsika". Kontakt z latem z radiem albo 4PR to albo SMSem albo FB. Jakoś strona o RCN i forum mają swojski charakter, tematy są ścisłe a towarzystwo trzyma się razem. Jeśli ktoś chce nas znaleźć to znajdzie, możemy być pewni.
Moim zdaniem im mniej FB, tym lepiej. Najlepiej wcale.

IMHO strona - rcnkonstantynow.pl - jest dobrze wypozycjonowana.
Ta strona zrzesza wszystkich - zainteresowanich tematem byłej najmocniejszej radiostacji na falach długich a znajda ja bez problemu osoby zarowno techniczne jak i sentymentalne.
Natomiast stworzenie profilu RCN na FB otworzy dostęp do tego miejsca dla wielu oszołomów niezwiązanych z tematyką fal długich.
Przykładowo "młodzież" znająca powierzchownie terminy typu WiFi czy G3/G4 pisząca na tablicy FB w autobusach czy nawet w szaletach (tak są takie przypadki) - mogła by zniszczyć klimat przez banalne posty - generwoane tutaj (z pieprzeniem trzy po trzy) - tylko wiecej pracy dla admina przy porządkowaniu treści.
Lepiej się nie wystawiać tym bardziej ze fejs to jeden wielki inwigilator.Dziwię sie ludzikom zamieszczających tam prywatne zdjecia i opisujacych w szczegolach eventy ze swojej egzystencji.
Przedsiebiorce prowadzącego wlasny buisnes moge zrozmieć - reklama.
Przykładowo w Niemczech zakazali wstawiania buttonow "Lubie To" na strony zarejestrowane w Schleswig-Holstein.
Powód pogwałcenie prywatności - przycisk-plugin ten wysyła do serwerów FB bez naszej zgody - linki stron które odwiedzamy.

PS.
Troche jestem zdumiony poczynaniom Polskiego Radia (komercyjnych mogę zrozumieć) - przekrzykiwanie sie ile to wpisów popełniono w czasie trwania okreslonych audycji.Nawet grudniowa kilku godzinna awaria w dosyle na UKF-FM w 2011 najpierw z zostal umieszczony wpis na FB a dopiero duzo pozniej zamieszczona informacja na oficjalnych stronach nalezaych do PR.

A może Google+ ?
node
Ekspert

Postprzez zarowka_1234 » 09 lut 2012, 11:43

Zgadza się, forum może i powiększyło by się, zyskało by więcej użytkowników, jednak jego poziom bardzo by się obniżył.
Czasem mam już ochotę wyłączyć radio jak słyszę "wchodźcie na nasz profil na fb, facebook.com/jedynka".
O ile sms-y do 4PR lub Lata z radiem rozumiem, i nie mam im nic przeciwko, to już bardzo dawno nie słyszałem możliwości skontaktowania się np. przez e-mail.

Lepiej się nie wystawiać tym bardziej ze fejs to jeden wielki inwigilator.Dziwię sie ludzikom zamieszczających tam prywatne zdjecia i opisujacych w szczegolach eventy ze swojej egzystencji.

Dokładnie tak. Fb jest jedną wielką, bogatą bazą danych milionów ludzi. Ludzie piszą, zwierzają się tam praktycznie ze wszystkim. Już niedługo (o ile już tak nie jest) fb będzie poważną chorobą społeczną.
zarowka_1234
Ekspert

Postprzez roberto » 02 gru 2012, 15:59

Wprowadzono "lubię to" na stronie głównej .
Przy okazji informuję, że ze stroną https://www.facebook.com/WiezaRadiowaWKonstantynowie nie mamy nic wspólnego .
roberto
Site Admin

Postprzez Łukasz-O » 02 gru 2012, 17:03

A co się stanie jak wcisnę ten przycisk, gdzie to zostanie odnotowane? Sorry, że pytam ale ja nie w temacie 8-)
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez roberto » 02 gru 2012, 18:08

Staniesz się kolejnym deklarującym że "Lubisz" naszą stronę . Nic więcej !
roberto
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Forum