04.08.2020- RCN KONSTANTYNÓW

Spotkania miłośników radiofonii które się odbyły

Moderator: Łukasz-O

Re: 04.08.2020- RCN KONSTANTYNÓW

Postprzez Tadekmaj » 29 sie 2020, 18:01

Energia odnawialna czyli fotovoltanika lub elektrownia wiatrowa. W Konstantynowie po byłym RCN. są ku temu doskonałe warunki aby tam coś takiego powstało. Duży ogrodzony teren a zwłaszcza z zachowaną jeszcze, infrastrukturą energetyczną, która mogła by posłużyć do odprowadzania wytworzonej energii do krajowej sieci energetycznej bo Polska postawiła na energię odnawialną. Tylko przyklasnąć. Dobre i to. A naszym zadaniem jest to, aby upamiętniać miejsce wyjątkowe, miejsce, gdzie stała najwyższa konstrukcja inżynierska na świecie. :)
Tadekmaj
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 29 sie 2020, 18:15

Tak sobie właśnie Tadeuszu pomyślałem o farmie fotowoltaicznej, bo na postawienie samych wiatraków raczej niktby nie kupował takiego terenu.

Bartoszu, ludzie jak ludzie, postaw się na ich miejscu, jak dziennie takich jak Ty przyjeżdża tam kilkanaście i pyta oto samo ;)
A z tym zakazem stania rowerem pod bramą to bym go zgasił aby podał podstawę prawną. Nawet wezwana Policja nie miałaby podstaw aby wypisać Tobie mandat.

A tak swoją drogą ciekawy jestem co zrobią z grobem Rudolfa?
Jeszcze niedawno stawiane było ogrodzenie i nowy krzyż.
95759513_878963349238528_3915699191019470848_o.jpg

RCN Konstantynów
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez myheaven » 30 sie 2020, 11:34

Tadekmaj napisał(a):Energia odnawialna czyli fotovoltanika lub elektrownia wiatrowa. W Konstantynowie po byłym RCN. są ku temu doskonałe warunki aby tam coś takiego powstało. Duży ogrodzony teren a zwłaszcza z zachowaną jeszcze, infrastrukturą energetyczną, która mogła by posłużyć do odprowadzania wytworzonej energii do krajowej sieci energetycznej bo Polska postawiła na energię odnawialną. Tylko przyklasnąć. Dobre i to. A naszym zadaniem jest to, aby upamiętniać miejsce wyjątkowe, miejsce, gdzie stała najwyższa konstrukcja inżynierska na świecie. :)
Już pisałem o tym wcześniej że na stronie internetowej Gąbina pojawiły się komentarze ludzi że ma tam powstać spalarnia odpadów. Oby na terenie nie zrobili wysypisko odpadów.......
myheaven
Ekspert

Postprzez myheaven » 30 sie 2020, 20:45

myheaven napisał(a):
soundsystem napisał(a):budynek wartowni jest pokryty czarną folią przyciśniętą cegłami.
Cale pole masztowe jest wykoszone z trawy i zarośli. Zostały drzewa i krzewy
krzaki wokół budynku głównego też wycięte
Masz jakieś dodatkowe zdjęcia?

W sumie tak pomyślałem że to może być ostatnia szansa żeby zrobić jakieś zdjęcia terenu po wyczyszczeniu i wycięciu zarośli. Mam na myśli tu raczej drona (jeżeli ktoś takowy posiada). Chyba że Googlemaps albo Geoportal zrobią nowe zdjęcia terenu i wrzuca do map.
myheaven
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 31 sie 2020, 15:23

Dziś w gminie dowiedziałem się, że nabywca terenu (nie chcieli przez telefon zdradzić kto) dostał koncesje na 40 lat, na składowanie jakiś odpadów promieniotwórczych przywiezionych z UE (głównie Niemiec). Podobno ma wszystkie koncesje i zezwolenia.

Ciekawie się zapowiada :mrgreen: Już teraz widzę te nagłówki w lokalnej prasie - "Walczyliśmy z masztem, mamy Czarnobyl..."

PS.
Teraz to dopiero krowy zaczną świecić na zielono, kury znosić zmutowane jajka...
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez mayster » 03 wrz 2020, 08:32

Czyli karma wraca ;)
mayster

Poprzednia strona

Powrót do Fotorelacje z naszych wypraw