Pytania do inż. Edwarda Ciszaka

Moderator: giezet

Re: Pytania do inż. Edwarda Ciszaka

Postprzez anodowy » 30 paź 2012, 16:05

Pojawiają się z czasem różne wersje panelu pod oscyloskopem jak widać na załączonej foto, (dokładnie co to było może dowiemy opracowań technicznych) o ile srodkowe chyba było w trakcie montażu to doszły lampki, jedna pokazuje UV w dolnym panelu na czarnym kwadracie, obok jakby kasowanie czegoś i czy te zmiany w panelu odbyły się za bytności Pana w radiostacji?
anodowy
Ekspert

Postprzez giezet » 30 paź 2012, 22:32

Wysłałem przed chwilą pozostałe pytania (nr. 1 od Łukasza i pytanie anodowego).
giezet
Ekspert

Lokalizacja: Tu i ówdzie 13AX463 na #28, najczęściej w obrębie lokatora JO30.

Postprzez Łukasz-O » 30 paź 2012, 23:46

Na początku - giezet chciałbym bardzo serdecznie podziękować za odpowiedzi na pytania oraz za super fotorelacje, którą dzięki Twoim kontaktom z inż. Ciszakiem możemy teraz oglądać. Naprawdę rewelacyjny materiał! Gratuluje!
Co do fotografii 12s - to na 100% państwo Pisarczykowie.

Różnice które dostrzegł kolega anodowy widać na wielu zdjęciach. Pierwsze lepsze:
-drabinka na dach kontenerów na zapleczu (ta obecna bardziej przypomina schody)
6s.jpg
Drabinka.jpg

W zasadzie do wszystkich fotografii p. Ciszaka możemy na dzień dzisiejszy zrobić takie porównanie - ale to w innym temacie...

A to fotka szczegółów na które zwróciłeś uwagę:
DSC_0215.JPG
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez roberto » 15 lis 2012, 00:37

Pytanie od p. inż. Witolda Czowgana , cytuję:
" Do pana Edwarda mam pytanie: czy wie, że jego nazwiskiem został nazwany jeden z garaży ? Ten, w którym garażował jego - o ile pamiętam - Peugeot. Ciekawe, czy ta niebieska tabliczka jeszcze wisi na drzwiach."
roberto
Site Admin

Postprzez anodowy » 22 lis 2012, 20:23

Dziękując za porzednie odpowiedzi, moje kolejne pytania;
1. Jaką dewiację miał nadajnik Konstantynów pracujący powiedzmy w pierwszym roku istnienia?
2. Czy zdarzało się nasycenie cewki odsprzęgającej tor mocy w. cz. do modulatora i na skutek tego (również wysokie zmodulowanie) "granie" cewki, ewentualnie trafa modulacyjnego w rytm dzwięku?
3. Kiedy zaprzestano stosowanie w nadajnikach klasycznej modulacji ( np. anodowej) na rzecz innych np modulacji szerokości impulsu?

pozdrawiam
anodowy
Ekspert

Postprzez giezet » 23 lis 2012, 08:19

anodowy napisał(a):Dziękując za porzednie odpowiedzi, moje kolejne pytania;
1. Jaką dewiację miał nadajnik Konstantynów pracujący powiedzmy w pierwszym roku istnienia?

Pytania przesłałem wszystkie, ale co do tego to prosiłbym o doprecyzowanie. O dewiację częstotliwości (jak to bywa przy FM) chyba nie chodzi? Czy myślałeś o "rozbryzgu" poza wstęgi boczne? (coś co u mnie ładnie słychać na 225 kHz - RTL Radio z 234 kHz i wszystkie jego świsty i szelesty)
giezet
Ekspert

Lokalizacja: Tu i ówdzie 13AX463 na #28, najczęściej w obrębie lokatora JO30.

Poprzednia strona

Powrót do Inż. Edward Ciszak - Wspomnienia i opowieści