Sterowanie zasilaniem obiektu

Dyskusja na temat systemu zasilania obiektu Radiofonicznego Ośrodka Nadawczego

Moderator: Łukasz-O

Re: Sterowanie zasilaniem obiektu

Postprzez Łukasz-O » 11 maja 2019, 22:36

myheaven napisał(a):Jak dla mnie laika bardzo fajny pomysł i realizacja . Teraz każdy nie "siedzący" w schematach będzie mógł bez problemu zrozumieć zasady i zależności sterowania. Chylę czoła za robotę :)

E tam laik. Przecież nie można znać się na wszystkim. Ja na przykład totalnie nie ogarniam nadajników, dla mnie to czarna magia ;)
Kolega Anodowy często zaskakuje swoją pomysłowością i umiejętnościami. Niby prosta rzecz ale jak bardzo ułatwia zapoznanie się z funkcjami sterowników, lampek i wskaźników.

EDIT
Znalazłem błąd, a w zasadzie "niedopisanie" w części sterowania rozdzielnią główną nN.
Dwa skrajne sterowniki i dwie skrajne kasety sygnalizacyjne były rezerwowe. Dopiero później zmieniono ich funkcje. Czyli należy dopisać "- początkowo sterownik / lampka rezerwowy / rezerwowa.

I jeszcze jedno ale to już czepianie się zawodowe z mojej strony - to nie są wyłączniki tylko sterowniki wyłączników i nie lampki tylko kasety świetlne (te prostokątne białe). Jednak tego bym nie zmieniał, gdyż przekaz ma być zrozumiały i trafiać do wszystkich. Nikt przecież nie będzie rozkminiał co to sterownik, czy kaseta świetlna. Natomiast każdy wie co to wyłącznik i lampka kontrolna.
Łukasz-O
Ekspert

Re: Sterowanie zasilaniem obiektu

Postprzez myheaven » 26 maja 2019, 22:10

Potwierdzam jako laik. Łopatologia jest wskazana przy opisach dla ludzi którzy nie siedzą w kwestiach technicznych ale rozumieją ogólne zasady działania ;)
myheaven

Poprzednia strona

Powrót do Technikalia- Urządzenia zasilające