Dobre wieści

Dyskusja na dowolne tematy

Re: Dobre wieści

Postprzez Łukasz-O » 26 paź 2019, 23:59

myheaven napisał(a):A gdzie obecnie są dokumenty

Te dotyczące masztu i energetyki są u mnie.
myheaven napisał(a): i zdjęcia wiszące przy wejściu oprawione w ramki na scianie?

Zniknęły parę lat temu, łącznie z gustownymi kinkietami. Los ich jest nieznany.

myheaven napisał(a): i zegar zawieszony pod sufitem przy wejściu , mapy zasięgu i słynny napis na białym tle?

O zegarze nic nie wiem, był jeszcze w sierpniu, natomiast napis na białym tle został legalnie zabezpieczony przez Babice.
Co do mapy zasięgu - ślad po niej też zaginą. Z roku na rok odpadały z niej kolejne napisy i sznurki, w końcu zniknęła na zawsze.
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez myheaven » 27 paź 2019, 00:09

A pulpity sterownicze na biurku? Wiem że to śmieszne ale biurko też przydałoby się zabezpieczyć.Szkoda go....jeden z elemetów głównego holu który zawsze się przewijał na zdjęciachi jest świadkiem historii ;)
myheaven
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 27 paź 2019, 00:44

Biurko - typowy mebel biurowy, lakierowany z epoki wczesnego Gierka.
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Daanielex » 27 paź 2019, 13:52

To nic że to najzwyklejsze biurko.

Może zabrzmi to śmiesznie, ale to już nie jest zwykłe biurko. Jest elementem wbrew pozorom ważnym, związanym z codziennością ośrodka. Czas dla niego i wokół niego niemalże zatrzymał się. Niemalże, bo straszna degradacja tego ośrodka, powodowana siłami natury i rąk ludzkich, się nie zatrzymała.
Przetrwało w tym miejscu dokładnie 45 lat.

Jak dla zdecydowanego humanisty którym jestem, jest ono dużo ciekawsze niż niejedna dokumentacja.

Biurko jest nieodzownym elementem towarzyszącym całej reszcie i na pewno w przyszłości przyda się do jakiś ekspozycji.
Mało co tak bardzo kojarzy mi się z budynkiem radiostacji.

Jeżeli udało się zebrać na takie przedsięwzięcie, to grzechem byłoby niszczenie tego biurka.

Mam nadzieję, że ono również zasłużyło sobie na jakiś szacunek i odratowanie z tego nieszczęsnego miejsca.
Mój nick na Radiopolsce to DanieLW

Tak grał RCN KONSTANTYNÓW :idea: :idea: :idea: https://www.youtube.com/watch?v=iJ2TWr1d6lk :idea: :idea: :idea: oraz tak: https://www.youtube.com/watch?v=h__DyCyCCgY
Daanielex
Ekspert

Postprzez soundsystem » 27 paź 2019, 19:06

Panowie nie obraźcie się ale tam by wiele rzeczy jeszcze "należało zrobić" problem polega w tym że nie ma kom i nie ma za co.
Co do mich wkładów w ocalanie czego się tylko da, to nie chce by to zabrzmiało jak chwalenie się ale przez ostatnie 4 lata byłem w Konstantynowie prawie sto razy. na każdy sygnał że coś zostało wykopane wsiadało się w samochód i jechało by na własne oczy to sprawdzić. Pukałem chyba do wszystkich możliwych organizacji szukając pomocy w temacie. poświęciłem na to setki godzin, nie licząc na żadne gratyfikacje. To dzięki współpracy z Babicami udało nam ocalić choć cześć tego co pozostało. To dzięki Babicom pozyskany został izolator i dzięki nim pozyskujemy inne rzeczy, których nam pozyskać się nie dało. Niech Łukasz napisze ile czasu z życia rodziny on poświęcił, ile razy w deszczu czy śniegu byliśmy na terenie. Niech Anodowy powie Wam ile czasu poświęcił na zrobienie strony. A to wszystko non profit.
Dlatego nie rozumiem pretensji że Babice coś od nas mają. No mają bo w końcu wspólnie staramy się działać w temacie. Działać praktycznie, a nie tylko pisać w kapciach ( Łukasz wie o co chodzi :) ) i wrzucać jakieś posty czy tu czy na FB.
Czasami aż ręce opadają,
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...
soundsystem
Ekspert

Postprzez Łukasz-O » 28 paź 2019, 00:04

Daanielex napisał(a):
Jak dla zdecydowanego humanisty którym jestem, jest ono dużo ciekawsze niż niejedna dokumentacja.

Biurko jest nieodzownym elementem towarzyszącym całej reszcie i na pewno w przyszłości przyda się do jakiś ekspozycji.
Mało co tak bardzo kojarzy mi się z budynkiem radiostacji.

Jeżeli udało się zebrać na takie przedsięwzięcie, to grzechem byłoby niszczenie tego biurka.

Mam nadzieję, że ono również zasłużyło sobie na jakiś szacunek i odratowanie z tego nieszczęsnego miejsca.

To już trzeba pisać do Babic w sprawie biurka. My nie mamy możliwości przechowywać i eksponować mebli.
Może faktycznie ma ono wartość jak sławna szafa gdańska z filmu Miś, o której tak teraz głośno - gdy komornik wlazł do klubu Orzeł (filmowy Tęcza) ;)

soundsystem napisał(a): Niech Łukasz napisze ile czasu z życia rodziny on poświęcił, ile razy w deszczu czy śniegu byliśmy na terenie.

Ja to ja, czort z moim kolnem. Szkoda że nie widziałeś miny mojej żony jak kolejny raz stawałem w drzwiach z torbami pełnymi zagrzybionej dokumentacji. A to wszystko składowałem ponad rok pod stołem w kuchni.
Na szczęście od miesiąca mam stalową szafę w garażu i mogę przyjąć każdą ilość papieru.
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Tadekmaj » 29 paź 2019, 19:02

To co tam jeszcze ważnego zostało, czy już tylko same mury, jak w większości tego typu obiektów w Polsce.
Tadekmaj
Ekspert

Postprzez anodowy » 29 paź 2019, 19:45

Soundsystem podpuszcza mnie do tablicy – tak, to prawda. Sporo czasu poświęciłem aby ta strona istniała jako odzwierciedlenie wiedzy ktorą posiadamy. Każdy z nas cos dokłada. Ale ile czasu czekam na materiały które teraz znikły bez naszej wiedzy to już trudno mi pobieznie oszacować. Czuje sie jak Twoja rodzina zaniedbany!. Nie obraz się czlowieku ale dam Ci dobrą rade- zdrowie jest najważniejsze, zdrowie. Tyle razy tam byles ratować to i tamto, zaniedbujesz rodzine, wszystko tyle kosztuje, rysuje się dramat bo tyle jeszcze roboty. Po co tak się zżymać? Ratujesz izolator i ok, stoisz na pace samochodu pod dzwigiem bez kasku, brak podstawowoego BHP. Zdrowie najważniejsze – odkopujesz wryty maszt na skażonym terenie z izolatorów. Erozja boczna ich powierzchni poza glazurą daje wysokie stężenie rakotworczego berylu, nie wiem na ile firma która robila porządek w budynku, rozcinała tarczami szwajcarskie nadajniki, uprzątneła kolorowe metale, jakże drogie na skupie ale miejscami promieniotworcze, fachowcy zrobili czarną, brudną robote w tym niewietrzonym, zagrzybionym budynku RCN ale sie znali na rzeczy. Zdrowie najwazniejsze.

Ręce opadają. Nie trafiły do mnie jeszcze żadne materiały do skanowania. Nie wiem czy się doczekam.
anodowy
Site Admin

Postprzez soundsystem » 30 paź 2019, 11:39

Oj ja sie ty nie chce sprzeczac. Kto mnie zna doskonale wie ze jestem bardzo pokojowa osoba. Coebie kilka razy prosilem o numer bym mogl z toba pogadać. Mysle ze oboje powinnismy sobie sprawe wyjasnic. A nie wylewac sprawy tu bo ka nigdy do ciebie pretensji nie mialem.
A co do bhp przy pozyskiwaniu rzeczy to zawsze krytykanci mogli to lepiej zrobić. Ups zapomnialem ze przez 20 lat im sie nie udało
Panowie nie jestesmy tu by sie kłócić. Razem od dawna budujemy " dobro konstantynowa" kazdy jak moze i potrafi.
To ze nie zawsze mamy czas jest oczywiste tak jak to ze ktos nie bedzie jechal pół polski by dzialac w konstantynowie.
Wiecej luzu :)
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...
soundsystem
Ekspert

Poprzednia strona

Powrót do Off topic